S naprostým přehledem postoupili do baráže o extraligu basketbalisté BCM Orli Prostějov v kategorii do 19 let. V posledních třech zápasech finálové skupiny první ligy získali dvě výhry a obsadili v konečné tabulce druhou postupovou pozici za Žďárem nad Sázavou.

„O první příčku jsme reálně přišli ve vzájemných zápasech s vítězem. Soustředili jsme se na udržení druhé postupové pozice, což se podařilo,“ ohlédl se za druhou částí sezóny trenér Michal Pešta.

V dohrávce 8. kola Orli porazili Nový Jičín 91:74 zlepšeným výkon ve třetí čtvrtině. Následně jednoznačně přehráli Slunetu Ústí nad Labem 99:50, když už první čtvrtinu vyhráli o jednatřicet bodů. V posledním utkání nestačili na chomutovské Levharty 71:80, čímž definitivně přišli o vítězství ve finálové skupině, na účasti v baráži to ale nemohlo nic změnit.