Čtvrté jarní pokračování mají za sebou i fotbalisté v rámci „A“ skupiny I.B třídy a každý na to bude vzpomínat trošku jinak. Brodek dokázal uspět na půdě Tovačova a připsal si tři body, Vrchoslavice zase zvládly důležitý boj o záchranu proti Troubkám. Dva adepti na prvenství v soutěži shodně remizovali, když Klenovice braly bod v Radslavicích a Otaslavice doma proti Domaželicím. Jediným padlým byly Mostkovice, které neuspěly na půdě Dubu hrajícího ve formě.

I.B třída, skupina „A“

Sokol Tovačov

Sokol Brodek u Prostějova

1:3 (0:0)

Branky: 90. Unhurian – 51. a 84. Dvořák, 53. Janura. Rozhodčí: Zemánek – Jastrzembski, Dosoudil. Žluté karty: 58. Ludva, 89. Klemeš – 5. Zatloukal. Diváků: 300.

Sestava Brodku u Prostějova: Vystavěl – Zatloukal, Frys, Harazin, Mudrla – Doležel, Matoušek, Kediulych (74. Hanák), Grulich – Janura, Dvořák. Trenér: Tomáš Bureš.

Hodnocení kapitána Brodku u Prostějova Jaromíra Matouška: „Na začátku utkání jsme byli překvapeni aktivitou soupeře, ale rychle jsme se srovnali s tempem zápasu. Úvod jsme ale zvládli se štěstím. Pak jsme se ale rychle srovnali a v prvním poločase jsme měli dvě velké příležitosti jít do vedení. Bohužel se to nepovedlo. Do druhé půlky jsme šli s nadšením do hry a dobrou náladou, i když celý tým věděl, že nás je pouze dvanáct, tak jsme předvedli neskutečný týmový výkon, který jsme hned v začátku dokázali využít. Rychle jsme dali dva góly. Dnes je potřeba vyzdvihnout stoperskou dvojici Frys Harazin, naprostá organizovanost a práce pro tým. Už standardně nám pomohl výkon Dvořáka a zapas gólově i uzavřel. Musím cely tým pochválit za přístup a týmový výkon.“

Sokol Otaslavice

Sokol Domaželice

1:1 (1:1)

Branky: 36. Tkáč – 11. Kroulík. Rozhodčí: A. Horák – Dohnal, Fuchs. Žluté karty: 40. T. Hon, 51. Maňák, 74. Vogl – 83. Jenka, 87. Jemelka. Diváků: 110.

Sestava Otaslavic: Glouzar – Šoc (66. Gerneš), Kaláb, Maňák, Smékal – T. Hon, Vogl, Dreksler, Chvojka, Tkáč (83. Urbánek) – M. Hon (66. Pospíšil). Trenér: Jiří Hon.

Hodnocení trenéra Otaslavic Jiřího Hona: „Celé utkání jsme odehráli špatně. Chyběl nám klid na míči. Byli jsme málo aktivní. Soupeř šel do vedení pro nás nešťastným gólem. Dokázali jsme na to sice odpovědět, ale to bylo z naší strany všechno. Nějaké šance jsme sice měli, ale špatně jsme řešili koncovku. Doufám, že tenhle výkon už nebudeme opakovat. A do dalších zápasů si z toho vezmeme ponaučení, protože takto opravdu body sbírat nebudeme.“

Sokol Vrchoslavice 1946

FK Troubky

3:2 (2:0)

Branky: 9. Flora, 25. Pavel Horák, 47. J. Horák – 77. a 79. Němčák. Rozhodčí: Stloukal – Valouch, Kryl. Žluté karty: 20. Pavel Horák ml., 53. Pavel Horák st., 76. Fialka – 11. Koller, 13. Němčák, 41. L. Stoklásek, 52. M Stoklásek. Diváků: 150.

Sestava Vrchoslavic: A. Matoušek ml. – A. Matoušek st., Fialka, Holub, Bleša – Petr Horák, Vévoda, Pavel Horák ml., Pavel Horák st. J. Horák – Flora. Trenér: Michal Olšanský.

Hodnocení kapitána Vrchoslavic Vladimíra Fialky: „Byl to zápas nahoru – dolů. My jsme se dostali brzo do vedení a povedlo se nám ho ještě navýšit. Myslím si, že ten první poločas jsme přece jen měli o něco málo více ze hry a mohli jsme být spokojení. Ve druhé půli jsme dokázali dát třetí branku, ale od té chvíle už hrál hlavně soupeř. Dokázal nás zatlačit a během dvou minut snížil na rozdíl jediné branky, kde hlavně druhá branka byla přímo ukázková, trefil to krásně ze třiceti metrů. Poslední minuty už to byla kouskovaná a pro oko to určitě líbivé nebylo. Kdybych to měl objektivně zhodnotit, tak by utkání slušela remíza, ale pro nás to jsou nesmírně cenné a důležité body, za které jsme pochopitelně rádi.“

1.B.třída skupina A

17. kolo: Horní Moštěnice – Hustopeče nad Bečvou 3:2 (2:1). Branky: 3. Frode, 31. Slanina, 67. Dorazil (vl.) – 35. Kopecký, 82. Horák. ŽK: 55. Slanina, 76. Bednář, 92. Suchánek – 73. Kozák. * Ústí – Újezdec 3:0 (1:0). Branky: 22. L.Kučera, 51. M.Kučera, 78. Ševčík. ŽK: 80. Palacký, 86. Smolka – 38. Plch, 43. Dostál. * Tovačov – Brodek u Prostějova 1:3 (0:0). Branky: 90. Unhurian – 51. a 84. Dvořák, 53. Janura. ŽK: 58. Ludva, 89. Klemeš – 5. Zatloukal. * Radslavice – Klenovice 1:1 (1:0). Branky: 20. Barot – 49. Hirsch. ŽK: 19. a 88. Tommalieh, 37. Šimeček, 52. Panák, 91. Stoklásek – 74. Spálovský, 91. César. * Vrchoslavice – Troubky 3:2 (2:0). Branky: 9. Flora, 25. P.Horák, 47. J.Horák – 77. a 79. Němčák. ŽK: 20. P.Horák, 53. P.Horák, 76. Fialka – 11. Koller, 13. Němčák, 41. L.Stoklásek, 52. M.Stoklásek. * Otaslavice – Domaželice 1:1 (1:1). Branky: 36. Tkáč – 11. Kroulík. ŽK: 40. Hon, 51. Maňak, 74. Vogl – 83. Jenka, 87. Jemelka. * Dub nad Moravou – Mostkovice 4:0 (3:0). Branky: 15. Poprach, 22. Z.Kudlička, 35. Pazdera, 60. J.Kudlička. ŽK: 87. Skopal – 32. Grulich, 80. Drábek.

1 Sokol Ústí 17 10 5 2 57:25 35

2 Sokol Klenovice 17 10 4 3 45:22 34

3 Sokol Otaslavice 17 10 3 4 44:33 33

4 Sokol Dub nad Moravou 17 10 2 5 48:25 32

5 Sokol Horní Moštěnice 17 10 2 5 48:28 32

6 SK Radslavice 16 8 5 3 34:16 29

7 Sokol Brodek u Prostějova 16 8 3 5 43:33 27

8 Sokol Domaželice 17 4 7 6 28:40 19