Dnes je sobota 5.4.2025, svátek slaví Miroslava
Blog primátora

Prostějovsko má za sebou mimořádně náročné dny. Některým obcím se bohužel nevyhnula velká voda, na řadě dalších míst padaly stromy, nešla elektřina a bylo nutné uzavřít komunikace a veřejné prostory.
Náš region byl nakonec povodněmi postižen méně než například některé části Jesenicka. Měli jsme i trochu štěstí, ale nejvíce nám pomohlo obrovské nasazení lidí, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat. Patří k nim samozřejmě všechny složky integrovaného záchranného systému. Díky si zaslouží Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Policie České republiky a Městská policie Prostějov. A také stovky dobrovolných hasičů, starostové obcí i spousta dobrovolníků, kteří nám ve složité situaci přišli na pomoc.

Viděl jsem v posledních dnech některá slabá místa na vodních dílech i na protipovodňové ochraně našich obcí, což bude jistě pro správce toků i pro kolegy starosty důvod k zamyšlení. Ale také jsem viděl obrovské nasazení a vůli našich občanů stát při sobě a vzájemně si pomáhat. Jsem za to moc rád a ještě jednou všem děkuji.

 

lasertechnology.cz
adecolor.cz
feramu.cz
winkel.cz
Wisconsin
R2 Reality Group
Sezako