Cyklistický klub TUFO PARDUS Prostějov měl své zastoupení na mezinárodním silničním závodu Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Slovakia 2024. Těžké klání absolvoval polský člen hanácké stáje Franciszek Kocur, jenž na Slovensku zanechal poměrně výraznou stopu.

„Závod to byl opravdu náročný a Franciszek v něm potvrdil svůj potenciál pro kopcovité tratě. Během Grand Prix Slovakia si vedl výborně, nakonec po velice dobrém výkonu obsadil kvalitní třinácté místo,“ uvedl sportovní ředitel TUFO PARDUS PV Michal Mráček.

Většinu minulého týdne se pak v německém Cottbusu konalo dráhové mistrovství Evropy 2024 pro věkové kategorie juniorské a U23. Prostějovský tým vyslal na kontinentální šampionát dva muže do třiadvaceti let, kterými byli Radovan Štec a Matyáš Koblížek, a jednoho juniora Tomáše Vránu. Jak v Německu dopadli, o tom si přečtěte v příštím vydání Večerníku.