Moravskoslezská liga žen nabídla další pokračování už ve čtvrtek, kdy vyrazily hráčky Prostějova na půdu posledního Vyškova pro takzvaně povinné tři body. Duel se odehrál v tomto termínu po dohodě klubů, kdy o změnu požádali domácí. Nic to však na favoritovi neměnilo a hráčky Davida Pekaře to potvrdily.

MFK Vyškov

1. SK Prostějov

0:9 (0:2)

Branky: 24., 48., 51. a 59. Suchánková, 28. z penalty Halgašová, 53. z penalty a 79. Kopečková, 55. a 89. Daňková. Rozhodčí: Tesařík – Veselý, Hák. Žluté karty: 41. Baisarina, 64. Vrbacká – 6. Ježková. Diváků: 58.

Sestava Prostějova: Mazuryková – Milerová, Vykopalová, Tichá, Vičarová – Halgašová, Kopečková, Pitáková, Keňová – Suchánková, Daňková. Střídaly: Zahradníčková, Zapletalová, Ježková, Ležanská. Trenér: David Pekař.

Hodnocení trenéra Prostějova Davida Pekaře: „Utkání jsme měli od prvních minut pod kontrolou, kdy jen kvůli naší nepřesnosti v zakončení skončil poločas pouze dvoubrankovým rozdílem. Ve druhém poločase jsme již daleko efektivnější a přidáváme po hezkých akcích další branky, přičemž soupeřky během celého zápasu nepouštíme do žádné šance. Jediným negativem v utkání bylo nešťastné zranění Alči Keňové, které přeji brzké uzdravení. Všem děvčatům bych chtěl poděkovat za přístup a ochotu odehrát utkání mimo standardní termín, přičemž se náhradní termín domluvil de facto ze dne na den.“

MSLŽ

15. kolo: Uherský Brod – Olomouc 2:1 (1:1). Branky: 20. Ivanová, 57. Fojtíková – 45. Ošťádalová. ŽK: 27. Kollertová. * Vyškov – Prostějov 0:9 (0:2). Branky: 24., 48., 51.. a 59. Suchánková, 28. Halgašová, 53. a 79. Kopečková, 55. a 90. Daňková. ŽK: 41. Baisarina, 64. Vrbacká – 6. Ježková.

1             Zlín         11           9             2             0             59:12      29

2             Prostějov               11           7             1             3             46:22      22

3             Olomouc 12           4             3             5             26:17      15

4             Uherský Brod         10           4             0             6             27:33      12

5             Vyškov    10           0             0             10           5:79        0