Výchozí situace před tímto zápasem byla jasná – předposlední Baťov vyzval k souboji o životně důležité body třetího od konce Kostelec na Hané, který dosud uhrál o 3 body. Takže už poněkolikáté byli přítomní diváci svědky dramatického boje o pomyslných 6 bodů.

Tato zápletka se prolínala celým zápasem, který tak provázela spousta nepřesností a osobních soubojů, to vše na úkor fotbalové kvality.

Do 60. minuty byl však lepší Kostelec. Vypracoval si šance, které ale neproměnil. Následně se začala hra vyrovnávat a bylo to o tom, kdo s koho. Baťov se začal zvedat a cítil příležitost pro zlomení zápasu. Ta přišla v 77. minutě a bylo pro Kostelec zle. Rozehrávající Pavel Bršlica našel dlouhým přesným nákopem Petra Votavu, ten využil volného prostoru a potáhl akci po levém křídle až k vápnu, tam přesnou přihrávkou našel Kopeckého, který z jedničky poslal domácí do vedení. Kostelec na to nedokázal reagovat, odjel tak poražen.

SK Baťov – FC Kostelec na Hané

1:0 (0:0)

Branky: 77. Kopecký. Žluté karty: 65. Zapletal, 89. Kašík – 18. Popelka, 59. Konečný, 74. Zbožínek. Rozhodčí: Pavlas – Mayer, Vařacha. Diváci: 120.

Sestava Kostelce: Hradečný – Konečný (85. Holub), Popelka (C), Zbožínek, Hruban (76. Grulich), Lužný (53. Fajstl), Preisler, Závodný, Skalník (76. Klimeš), Ondroušek, Škrabal. Trenér: Juraj Šulc.

Hodnocení trenéra Kostelce Juraje Šulce: „Do 60. minuty jsme byli jednoznačně lepším týmem. Dominovali jsme na míči a v soubojích a měli jsme tři jasné gólové šance. Bohužel jsme je nedali. Po 60. minutě se hra vyrovnala. Baťov měl brejkové situace, které sehrál dobře. My jsme to trochu víc otevřeli a jedna z těchto situací pro nás skončila gólem v naší síti. Bylo to opět o neproměňování šancí. Divize o ničem jiném není. Soutěž je hodně vyrovnaná a pokud svoje šance nepřetavíte v gól, soupeři to trestají. Hra z naší strany nebyla vůbec špatná, ale na krásu a šance se fotbal nehraje. My pak odjížděli ze zápasu s hlavami dole, protože zápas jsme měli ve vlastních rukách, víme, že jsme mohli a měli vyhrát. Těžko se hledají slova, je to z naší strany taková křeč. 60 minut máme soupeře na lopatkách a stejně jedem z prázdnou. Soupeř závěr utkání zvládl lépe.‘‘

27. kolo: Přerov Šternberk 0:1 (0:1). Branka: 3. Zifčák. ŽK: 47. Kocian – 35. Drmola, 90. Gábor. * Baťov Kostelec na Hané 1:0 (0:0). Branka: 77. Kopecký. ŽK: 65. Zapletal, 89. Kašík – 18. Popelka, 59. Konečný, 74. Zbožínek. * Nový Jičín Rýmařov 2:0 (0:0). Branky: 75. Magdon, 90. Hurta. ŽK: 54. Palla, 70. Onyechere, 89. Cacek – 43. Tihelka. * Nové Sady Strání 0:4 (0:1). Branky: 34., 47. a 91. Miklovič, 78. Holík. ŽK: 59. Sobek – 27. Silnica, 45. Kičin, 57. Hruboš, 86. Čaňo, 89. Spáčil. ČK: 33. Machálek. * Bzenec HFK Olomouc 3:0 (2:0). Branky: 32. Absolon, 45. Zúbek, 67. Kasala. ŽK: 39. Berger – 10. Vejvoda, 65. Pícha. * Slavičín Holešov 0:3 (0:0). Branky: 48. Mlčák, 82. Kovář, 84. Uhřík. ŽK: 63. Juřica, 71. Staněk, 87. Školník – 25. Kovář, 60. Košák, 73. Zakopal, 87. Třasoň. * Kozlovice Vsetín 0:1 (0:1). Branka: 27. Mlýnek. ŽK: 67. Zdražil, 82. Kostka, 93. Michl. * Skaštice Všechovice 0:0. ŽK: 35. Zavadil, 55. Látal, 86. Zůvala – 38. Lasovský, 54. Adamčík, 76. Spurný, 80. Staněk. ČK: 92. Cubo.

1 Strání 27 21 3 3 75:25 66

2 Bzenec 28 17 5 6 73:31 56

3 KOZLOVICE 26 16 6 4 52:25 54

4 Vsetín 27 14 6 7 55:33 48

5 Holešov 27 14 3 10 70:44 45

6 Slavičín 27 13 3 11 41:51 42

7 ŠTERNBERK 27 12 5 10 39:44 41

8 Nové Sady 27 8 9 10 46:52 33