Do zápasu vstupovali kostelečtí hráči v roli outsidera. Mohli překvapit, ostatně tak jako na podzim. Situace se totiž nevyvíjí dobře a Kostelec stále bojuje na hranici sestupu.

Kostelec však nedal svoji kůži lacino. Hosté sice byli více na míči, ale defenziva domácích byla skálopevná. Tak hrál Kostelec na brejky a jeden takový po rychlém autu a pohotové střele Fajstla proměnil ve 22. minutě. To domácí trochu uklidnilo a začali více kontrolovat hru.

Pro druhý poločas byl tedy úkol jasný. Pokud možno hrát stejně a čekat na vhodnou příležitost založit protiútok. To se domácím dařilo. A tak další kontr zužitkoval Preisler v 53. minutě. Po druhé obdržené brance se ale spíše zvedli hosté a začali tlačit. Šance se jim však nedařilo proměňovat. Dlouhé míče kostelecké obraně začaly dělat problémy a vypadalo to, že se Kozlovice nadechují k mocnému finiši.

Nakonec se hosté dočkali po odpísknuté penaltě aspoň snížení, ale to bylo z jejich gólového příspěvku vše. Domácí ubránili vítězství a Kostelec tak mohl slavit vítězství po delší době.

Pohledem asistenta trenéra

Jakub Zatloukal: „Soupeř od začátku více držel míč, my jsme byli ale pozorní v defenzivě a zároveň jsme hrozili i dopředu. Ve dvaadvacáté minutě střílíme branku po rychlém autu a pohotovém zakončení Karla Fajstla. To nás trochu uklidnilo a pořád jsme se prezentovali kvalitní defenzivou a výkonem na hranici možností, co se agresivity a nasazení týče. Do druhého poločasu jsme kluky nabádali, ať opět dobře a aktivně vstoupíme do zápasu a dáme si pozor na nástup Kozlovic. To se nám podařilo a Preisler nás poslal do dvoubrankového vedení. Místo toho, aby nám to pomohlo a abychom zápas v klidu dohráli, tak jsme se nechali zatlačit a soupeř hrozil dlouhými míči. Jeden takový jsme podcenili a byla z toho penalta, kterou soupeř proměnil. Následně pokračoval tlak Kozlovic, lítalo nám to tam různě kolem brány. Závěr byl už hodně hektický a čekali jsme na konec. Kluky ale každopádně musím pochválit. Drželi se taktických pokynů a ukázali charakter.“

FC Kostelec na Hané

FK Kozlovice

2:1 (1:0)

Branky: 22. Fajstl, 53. Preisler – 78. z penalty Řehák. Rozhodčí: Kolář Jaroslav – Cieslar Ondřej, Marek Daniel. Žluté karty: 71. Pavlíček, 82. Fajstl – 55. Řehák, 67. Vogl. Diváků: 122.

Sestava Kostelce: Bárta – Popelka, Pavlíček, Zbožínek, Lužný, Preisler (90+3. Grulich), Závodný, Skalník (90+2. Holoubek), Ondroušek, Škrabal (90+3. Kořenovský), Fajstl (88. Klimeš). Trenér: Juraj Šulc.

DIVIZE – sk. E

28. kolo:  Baťov Všechovice 4:0 (1:0). Branky: 16. Buchta, 58. a 74. Chytil, 79. Šiška. ŽK: 92. Kuchař. * Holešov Skaštice 3:1 (1:0). Branky: 27. a 92. Mlčák, 77. Kovář – 81. Gojš. ŽK: 9. Kovář, 43. Miklík, 45. Zakopal – 9. Štěpják, 88. Látal. * Vsetín Nový Jičín 2:0 (1:0). Branky: 9. Venený, 88. Matyáš. ŽK: 13. Dulík, 17. Matyáš, 47. Mikuš, 53. Mlýnek – 41. Cacek, 49. Korytář, 53. Hurta, 86. Onyechere. * Kostelec na Hané Kozlovice 2:1 (1:0). Branky: 22. Fajstl, 53. Preisler – 78. Řehák. ŽK: 71. Pavlíček, 82. Fajstl – 55. Řehák, 67. Vogl. * Šternberk Nové Sady  1:2 (1:1). Branky: 28. Zifčák – 1. Fládr, 79. Ždánský. ŽK: 45. Sedláček, 52. Drmola, 69. Hustý, 78. Kopřiva, 89. Knebl – 42. Raška, 70. Kofroň. * HFK Olomouc Přerov 2:1 (0:1). Branky: 51. a 53. Pícha – 40. Repček. ŽK: 66. Pavelka, 88. Zeman – 27. Řezník, 84. Javora. * Strání Slavičín 5:3 (3:0). Branky: 6. Spáčil, 37. Řihák, 44. Miklovič, 78. Jahoda, 90. Michalec – 55. Fiala, 65. Žůrek, 80. Fiala. ŽK: 43. Kičin, 68. Nomilner, 89. Čubík – 75. Staněk.

1          Strání   28        22        3          3          80:28    69

2          Bzenec             28        17        5          6          73:31    56

3          Vsetín   29        16        6          7          59:33    54

4          KOZLOVICE     28        16        6          6          53:29    54

5          Holešov            28        15        3          10        73:45    48

6          Slavičín            28        13        3          12        44:56    42

7          ŠTERNBERK    28        12        5          11        40:46    41

8          Nové Sady        28        9          9          10        48:53    36

9          Rýmařov           27        8          8          11        42:51    32

10        Nový Jičín         28        9          4          15        29:57    31

11        Baťov   28        8          6          14        47:53    30

12        HFK Olomouc   28        8          6          14        29:49    30

13        Kostelec na Hané          28        10        0          18        38:64    30

14        Skaštice           28        7          8          13        35:50    29

15        Všechovice       28        7          7          14        60:64    28

16        Přerov 28        5          5          18        23:64    20