Pětadvacáté kolo čekalo i na regionální fotbalisty v rámci I.A třídy, skupiny „A“, kde se na domácí půdě představili fotbalisté Plumlova a se svým hřištěm se chtěli rozloučit vítězně. To se jim také povedlo a s Troubelicemi si jasně poradili. Naopak zastavit sérii bez výhry chtěl Protivanov i Pivín, ale ve venkovním prostředí se povedlo aspoň bod získat jen Pivínu. Protivanov padl v Lesnici a stále tak ještě musí myslet i na záchranu.

TJ Maletín

Sokol v Pivíně

3:3 (1:2)

Branky: 5., 47. a 63. Jedelský – 13. a 27. J. Svozil, 77. J. Ježek. Rozhodčí: Vičar – Vachutka. Žluté karty: 26. Svačina, 79. Michalčík, 79. Pagáč – 38. J. Svozil, 79. Valtr. Diváků: 150.

Sestava Pivína: Běhalík – S. Vrba, T. Vrba, Prečan – Hýžďál, Valtr, Večeřa, T. Ježek – M. Svozil, J. Svozil, J. Ježek. Trenér: Pavel Valtr.

Hodnocení trenéra Pivína Pavla Valtra: „Chtěli jsme samozřejmě bodovat a ideálně odvézt tři body. Začali jsme ale špatně a dostali jsme asi po pěti minutách branku. Pak jsme se trochu zvedli a byli jsme lepší na míči. Soupeř to zkoušel z brejků. Tím, že jsme byli lepší na míči, se nám postupně dařilo být v tlaku. Po pěkné kombinaci se nám povedlo srovnat a přidali jsme i druhou branku. Druhý poločas nemůžu říct, že by se nám nepovedl, ale něco si v šatně řekneme, asi po třech minutách uděláme školáckou chybu a soupeř z penalty srovná. Soupeř díky srovnání převzal iniciativu a povedlo se mu skóre otočit. My se ale nevzdali a Honza Ježek tam podstoupil dva těžké souboje, po kterých zvládl srovnat. Remíza je asi spravedlivým výsledkem a my se už tak trochu těšíme na volno po sezóně.“

TJ Sokol Lesnice

SK Protivanov

4:1 (1:0)

Branky: 33. Vašíček, 55. a 78. Křenek, 66. D. Sedlák (vlastní) – 89. Grmela. Rozhodčí: Kreif – Kašpar, Kutal. Žluté karty: 44. Grmela, 76. M. Růžička. Diváků: 120.

Sestava Protivanova: M. Růžička – F. Pospíšil, A. Růžička, Z. Pospíšil, Kropáč, Sedlák (76. Kolínský), Liška, Dvořák, Nejedlý, Grmela, M. Pospíšil. Trenér: Miroslav Takáč.

Hodnocení trenéra Protivanova Miroslava Takáče: „Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, protože domácí nám nechávali prostor pro kombinaci. Měli jsme i šance, ale nedali jsme branky z poměrně jednoduchých situací. Poté jsme domácím darovali první branku a místo vedení jsme tak ztráceli. Po poločase jsme si řekli, že se musíme vysunout a hrát více směrem dopředu. Místo našeho tlaku jsme ale podali nedůrazný výkon a soupeř nás vytrestal z protiútoků. Dali jsme si jeden dokonce i vlastní. V závěru jsme korigovali. Z našeho pohledu to byl zápas starých pánů, protože jsme netrénovali a fotbalově to nejde uchodit.“

Sokol Plumlov

Sokol Troubelice

4:1 (2:0)

Branky: 12. Hladký, 18. Martin Bureš, 82. a 87. Kolařík – 90+1. z penalty Křivánek. Rozhodčí: Vedral – Jelínek, Dokoupil. Žluté karty: 84. Martin Bureš – 80. Drlík. Diváků: 100.

Sestava Plumlova: Dokoupil – Verner, J. Kiška, Marek Bureš, Vyroubal (21. Bontempo), Martin Bureš, Hladký (89. R. Bureš), Kolařík, Vysloužil, Gryglák, P. Kiška. Trenér: Petr Kiška.

Hodnocení asistenta trenéra Plumlova Petra Kišky: „Jednalo se o náš poslední domácí zápas a zároveň i rozlučku s kapitánem Adamem Hladkým, který nás po čtrnácti letech opouští. Hned dva důvody jsme tak měli navíc k tomu, abychom tento zápas zvládli. Povedl se nám úvod a brzo jsme šli do dvoubrankového vedení. Poté začal hrozit i soupeř, ale přežili jsme jeho akce. Ve druhé půli se tempo uklidnilo a my jsme ještě přidali další dvě branky. Soupeř sice v nastavení snížil z nařízené penalty, ale to na našem vítězství už nemohlo nic změnit.“

25. kolo: Libina – Bludov 1:3 (0:1). Branky: 87. Bednář – 26. a 49. Laštůvka, 76. Horáček. ŽK: 46. Bednář – 32. Bartošek. ČK: 71. Laštůvka. * Plumlov – Troubelice 4:1 (2:0). Branky: 12. Hladký, 18. Bureš, 82. a 87. Kolařík – 91. Křivánek. ŽK: 84. Bureš – 80. Drlík. * Bernartice – Šternberk „B“ 4:2 (2:1). Branky: 18. Šebesta, 32. a 75. Kaleja, 85. Kutal – 23. a 66. Koudela. ŽK: 56. Kaleja, 63. Mohapl – 76. Vaverčák. * Olešnice Náměšť na Hané 1:3 (0:1). Branky: 65. Čikl – 6. Šoupal, 55. Fišara, 66. Breznický. ŽK: 35. Vojta, 82. Brhel, 88. Kurfurst. * Maletín – Pivín 3:3 (1:2). Branky: 5., 47. a 63. Jedelský – 13. a 27. Svozil, 77. Ježek. ŽK: 26. Svačina, 79. Michalčak, 79. Pagáč – 38. Svozil, 79. Valtr. * Loštice – Paseka 1:3 (0:1). Branky: 70. Mikeš – 38. Kučera, 53. Píšek, 88. Martiňák. ŽK: 72. Vykydal – 42. Iša, 48. Martiňák. * Lesnice – Protivanov 4:1 (1:0). Branky: 33. Vašíček, 55. a 78. Křenek, 66. Sedlák (vl.) – 89. Grmela. ŽK: 44. Grmela, 76. Růžička.

1 1.FC Olešnice 25 21 3 1 91:17 66

2 Sokol Bernartice 25 16 3 6 98:69 51

3 SK PASEKA 25 16 3 6 72:47 51

4 Sokol v Pivíně 25 12 8 5 65:39 44

5 SK Loštice 1923 25 12 2 11 54:42 38

6 SOKOL Plumlov 25 10 4 11 45:45 34

7 Sokol Troubelice 25 9 6 10 50:60 33

8 FK ŠTERNBERK "B" 25 8 5 12 45:47 29