Předposlední kolo napsala i I.B třída, skupina „B“, ve které se tentokrát představili fotbalisté Olšan na půdě soupeře a proti papírovému favoritovi chtěli překvapit. To se však i přes povedený výkon nepovedlo a domů jeli s prohrou o jedinou branku bez bodů. Vícov doma naopak zažil velmi zajímavou poslední pětiminutovku první půle, kdy se hned čtyřikrát měnilo skóre. Poločasový remízový výsledek už pak do konce zápasu vydržel.

Sokol Vícov

Slovan Černovír

3:3 (3:3)

Branky: 8. Pliska, 21. Tesařík, 45. Štěpánek – 41. a 45+3. Zachar, 43. Novák. Rozhodčí: Bažant – Tomášek, Kopecký. Žluté karty: 35. Humpolíček, 74. Pagáč, 86. Šobr – 20. Petrů. Diváků: 150.

Sestava Vícova: Drexa (45. Bošek) – Humpolíček, Baránek, Vávra, Šobr – Pliska (82. Mlčoch), Rajnoha, Tesařík, Faltýnek – Pagáč, Štěpánek. Trenér: Miroslav Krutovský.

Hodnocení trenéra Vícova Miroslava Krutovského: „Utkání se už od začátku hrálo ve velmi vysokém tempu. My jsme do něj vstoupili lépe a dali hned dvě branky. Snažili jsme se to uhrát tak, abychom vedení až do poločasu udrželi, ale v závěru první půle se povedlo dvěma slepenými góly soupeři srovnat stav. My šli paradoxně hned nato opět do vedení, ale zranil se nám brankář a hosté toho stihli ještě před pauzou využít. Ve druhé půli si troufám tvrdit, že jsme měli více ze hry a soupeř hrozil hlavně z brejků. Ty jsme si je ale pohlídali a dělba bodů je asi spravedlivá. Musím uznat, že tohle byl jeden z nejtěžších soupeřů v soutěži.“

Sokol Olomouc-Chomoutov

Sokol Olšany u Prostějova

3:2 (1:1)

Branky: 8. a 59. Vybíral, 78. Fukan – 13. A. Pospíšil st., 61. A. Pospíšil ml. Rozhodčí: Stříž – Běhal, Husička. Žluté karty: 66. Beneš, 70. Dvořák, 85. Kudlička, 90+2. Hlava – 55. Koleňák, 74. Lobodáš. Diváků: 120.

Sestava Olšan: Bokůvka – Elner, Lobodáš, J. Pospíšil, Keluc – Kaprál, Koleňák, Dostál (69. Marek), Seidler – Nakládal – A. Pospíšil st. (46. A. Pospíšil ml.). Trenér: Antonín Pospíšil.

Hodnocení trenéra Olšan Antonína Pospíšila: „Brzy jsme prohrávali, ale dokázali jsme vzápětí srovnat a stav vydržel až do kabin. To stejné se událo i v úvodu druhé půle a stále tak svítil na tabuli remízový stav. V závěru jsme ale dostali hloupou branku, která se mi jen těžko kouše. Bokůvka nás několikrát podržel, ale pak jsme dostali zbytečnou branku, kdy to vypadalo, že soupeř chtěl centrovat a zapadl za naší zadní tyč. Nemyslím si, že bychom byli horším týmem a bod by byl zasloužený. Je to ale pořád stejná písnička. Klukům nemám moc co vytknout až na proměňování šancí. Z obou stran se jednalo o dobrý zápas, jen my zase body nemáme. Nic však nebalíme a v posledním kole se budeme chtít pokusit uspět.“

25. kolo: Hněvotín – Pňovice 0:1 (0:0). Branka: 92. Binder. ŽK: 36. a 84. Kučerka, 45. Vymazal – 51. Jurásek, 80. Mihailescu, 87. Podhora. ČK: 84. Kučerka. * Olomouc-Chomoutov – Olšany u Prostějova 3:2 (1:1). Branky: 8. a 59. Vybíral, 78. Fukan – 13. a 61. Pospíšil. ŽK: 66. Beneš, 70. Dvořák, 85. Kudlička, 92. Hlava – 55. Koleňák, 74. Lobodáš. * Lužice – Moravský Beroun 4:3 (1:1). Branky: 18. Odstrčil, 58. Rebenseifner, 84. Opichal, 92. Vrána – 20. Malinovský, 50. a 76. Lacman. ŽK: 20. Žaluda, 44. Odstrčil – 59. Marek, 90. Vlček, 92. Baláž, 92. Lacman. ČK: 92. Dunka. * Kožušany – Velký Týnec 1:3 (1:1). Branky: 9. Řehák – 18. Mazur, 69. Doležel, 91. Kovařík. ŽK: 35. Teofil – 8. Grofek, 55. Švéda. * Doloplazy – Haňovice 1:3 (0:2). Branky: 68. Stach – 6. a 57. Novák, 28. Faksa. ŽK: 74. Vandas – 58. Přidal, 79. Jarmar. * Vícov – Černovír 3:3 (3:3). Branky: 8. Pliska, 21. Tesařík, 45. Štěpánek – 41. a 45. Zachar, 43. Novák. ŽK: 35. Humpolíček, 74. Pagáč, 86. Šobr – 20. Petrů. * Lutín – Haná Prostějov 2:0 (1:0). Branky: 20. Koutný, 88. Láner. ŽK: 80. Skopalík.

1 TJ Kožušany 25 16 6 3 56:30 54

2 Slovan Černovír 25 14 6 5 63:31 48

3 Sokol Velký Týnec 25 12 7 6 63:39 43

4 Sokol Doloplazy 25 14 1 10 63:45 43

5 Sokol Olomouc - Chomoutov 25 12 5 8 58:47 41

6 TJ Sokol Pňovice 25 11 5 9 43:32 38

7 FC Lužice 25 10 6 9 57:42 36

8 TJ Sigma Lutín 25 9 6 10 26:38 33