Druhý přípravný zápas před novou sezónou odehráli fotbalisté 1. SK Prostějov v Leštině a jejich soupeřem byla rezerva ostravského Baníku. Po slušně odehraném prvním poločase domácí vedli 2:1, ve druhé části bylo lepší ostravské béčko. Hosté dokázali výsledek otočit a porážku 2:3 už Prostějov neodvrátil.

První šanci měl Baník už v 9. minutě. Po chybě obrany se řítil na branku Marek Jaroň, kterého ovšem skvěle vychytal Baláž. O čtyři minuty později eskáčko udeřilo. Hostující defenziva dvakrát zablokovala nadějné střely, na další ránu Slaměny už ale byl ostravský brankář krátký.

Baníkovské béčko pak přitlačilo. Po jednom z rohů hlavičkoval Samuel těsně nad branku. Po půlhodině Marek Jaroň z přímého kopu jen o kousek minul pravou tyčku. Vzápětí Taušovo zakončení hlavou parádně zlikvidoval Baláž a sedm minut před pauzou Guy ze tří metrů přestřelil.

Ve 39. minutě vybojoval míč na půlicí čáře Bartolomeu a vyslal do gólové šance Lehovce. Ten si poradil s atakujícím obráncem a přesně zakončil – 2:0. Těsně před pauzou ale hráči Prostějova chybovali, čehož ke snížení využil Marek Jaroň.

Do druhého poločasu nastoupily výrazně obměněné sestavy. Baník rychle získal převahu a ve 49. minutě vyrovnal po rohu Hapal, kterého domácí obrana nechala v pokutovém území zcela osamoceného. Prakticky totožná situace se opakovala v 64. minutě, kdy skóre otočil Temel.

Další gól hostujícího týmu měl na kopačce Jamiu, který na jaře hostoval právě v Prostějově. Jeho ránu z deseti metrů vyrazil Vejmola. V závěru se eskáčko snažilo alespoň vyrovnat. Matouška ale vychytal brankář Struhař a v poslední minutě umístěný pokus Koudelky z hranice velkého vápna o kousek minul ostravskou šibenici.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ

Radim KUČERA – 1. SK Prostějov:

„První poločas byl z naší strany lepší, dokázali jsme být produktivní v útoku. Líbily se mi některé věci v přechodové fázi, několik našich chyb soupeř nepotrestal. Prosadil se až po té poslední. Zbytečně jsme ztratili míč, byl to od nás dárek. Druhý poločas už nebyl tak dobrý. V obraně zkoušíme nové hráče, nejsme sehraní, což se ukázalo hned ve dvou případech, kdy jsme nechali při standardní situaci v pokutovém území úplně volné hráče. To se nemůže stávat, na tom musíme zapracovat.“

1. SK Prostějov – FC Baník Ostrava B

2:3 (2:1)

Branky: 12. Slaměna, 38. Lehovec – 40. M. Jaroň, 48. Hapal, 63. Temel.

Sestava Prostějova: Baláž – Ševčík, Bielan, Slaměna, Jedlička, Vybíral, Lahodný, Trunda, Lehovec, Bartolomeu, Hrdlička. 2. poločas: Vejmola – Krakovčík, Imider, Kam, Matoušek, Matocha, Vágner, Látal, Habusta, Zapletal, Koudelka.