Na úvodní kolo nového ročníku krajského přeboru, který letos slibuje velmi napínavou podívanou, nebudou účastníci z regionu vzpomínat v nejlepším. Čechovice už v sobotním programu nestačily na soupeře z Mohelnice a na jejich půdě padly rozdílem tří branek. Svou premiéru nezvládli ani hráči rezervy eskáčka, kteří i přes posílení nestačili na nováčka z Olešnice. Bod brala jen Konice, která doma dokázala proti Přerovu srovnat v poslední minutě.

Čechovice bez bodů

Do Mohelnice vyráželi hráči Čechovic s cílem získat nějaký bod, jenže už před samotným odjezdem řešili především komplikace. Karetně vypadl Šteigl a z důvodu nemoci chyběli i další hráči, což se projevilo především na lavičce, kde vypomohla hlavně rezerva. Po dobrém úvodu začali hosté ztrácet a padli o tři branky.

„Jsme pořád nekompletní, což nás trošku trápí, ale na to se nechci vymlouvat. My jsme měli dobrý vstup a prvních dvacet minut jsme diktovali tempo a měli tam nějaké příležitosti. Jenže branku jsme nedali a postupně se hra daleko více vyrovnala a šance byly na obou stranách. Jediným úspěšným střelcem ale byli domácí, kteří šli po naší hrubce do vedení,“ ohlížel se za prvním poločasem nový lodivod Čechovic David Kovalský.

Do druhé půle se snažili hosté něco změnit a chtěli výsledek zvrátit. „Do druhého poločasu jsme ale vstoupili strašlivě a inkasovali jsme druhou branku. Bylo jasně cítit, že nám to srazilo hlavy, byli jsme hrozně nepřesní. Byla to od nás mrtvá pasáž. Přeskupili jsme tak řady a musím říct, že střídačka do toho vstoupila dobře. Ale to už nám nepomohlo, v závěru jsme inkasovali třetí branku z brejku,“ doplnil kouč.

I přes porážku se snažil hledat pozitiva. „Kluci z béčka ukázali, že se chtějí porvat. Rozhodně nezklamali a náš výkon zvedli. Bohužel jsme dnes nebyli dostatečně agresivní v osobních soubojích a lepší ve finální fázi,“ zakončil Kovalský.

FK Mohelnice

TJ Sokol Čechovice

3:0 (1:0)

Branky: 43. Skalický, 46. a 77. Lukáš. Rozhodčí: Jelínek – Bašný, Winkler. Žluté karty: 47. Lukáš, 75. Skalický – 42. Klimeš. Diváků: 123.

Sestava Čechovic: Klimeš – Studený, Koláček, Jurníček (64. Faltýnek) – Veselý (78. Naicler), Ráček, Novák, Piňos, Zelina – Trajer (78. Kovalský), Klimeš (64. Svoboda).

Konice získala bod

Fotbalisté Konice měli v prvním kole za soupeře sestupující Přerov, který by se rád vrátil do divize. Svěřenci kouče Ullmanna ale v domácím prostředí ukázali, že nechtějí hrát druhé housle. I díky posilnění o hráče z Kostelce dokázali držet krok. Dlouho to vypadalo, že to ale k bodům nepovede. V poslední sekundě však srovnání přeci jen přišlo.

„Věděli jsme, že nás nečeká nic snadného, což se taky potvrdilo. V domácím prostředí jsme ale chtěli ukázat sílu. V prvním poločase šli ale do vedení hosté a museli jsme dotahovat. Ještě před poločasem tam udělal skvělou práci Jašíček, jenže ho zastavila konstrukce branky po pěkném lobu,“ ohlédl se za prvním poločasem kouč Konice.

Ve druhé půli potřebovali domácí ještě přidat, a to se jim dařilo. „Povedla se nám asi po dvaceti minutách druhá půle srovnat a vypadalo to dobře. Trvalo to však jen chvíli a soupeř šel podruhé v zápase do vedení, kdy potrestal naši chybu. My se snažili ještě dostat do tlaku a nějaké závary tam byly. Už to vypadalo, že se nám to nepodaří, ale v posledních sekundách se k míči ve vápně dostal Lužný a překonal brankáře. To byla velká euforie,“ prozradil Ullmann.

Kromě bodu si pochvaluje i fakt, že se Konici povedlo posílit. „Přišli k nám kluci z Kostelce a musím poděkovat vedení, protože to nebyly levné položky, ale máme kádr doplněný, teď je vidět i síla na lavičce. Věřím, že tak ještě půjdeme nahoru. Určitě tomu pomůže i Petr Kupka, který přidal do tréninků nové prvky,“ zakončil první hodnocení Petr Ullmann.

Sokol Konice

1. FC Viktorie Přerov

2:2 (0:1)

Branky: 64. Jašíček, 90+5. Lužný – 26. Masný, 68. Caletka. Rozhodčí: Slota – Sedláček, Perutka. Žluté karty: 90. J. Krása – 86. Kuča, 90+4. Nezval. Diváků: 250.

Sestava Konice: Hradečný – Lužný, Širůček, Pavlíček, R. Krása – O. Cetkovský (79. David Holub), J. Krása, Schön (79. Denis Holub), Pospíšil – Jašíček, P. Krása (90+2. Blaha). Trenér: Petr Ullmann.

Rezerva eskáčka nestačila na Olešnici

Dva nováčci se potkali v úvodním kole krajského přeboru, kdy Olešnice oslavila postup z I.A třídy a 1. SK Prostějov „B“ nahradil Lipovou. V zápase se tak dal těžko predikovat průběh a i přes větší aktivitu na straně hostů, které posílili i hráči hlavního mužstva, se z vítězství radovala domácí družina.

Už první půle očividně nevyšla podle představ hostujících hráčů, kteří se sice snažili něco vymyslet, ale branky dávali jen domácí a do kabin šli s polštářem dvou branek. Hosté chtěli ukázat Csaplárovu past, která se však nekonala. Domácí stihli přidat ještě třetí branku, a i když se hosté vrátili do hry, tak se jim už srovnat nepovedlo a první zápas skončil porážkou.

1. FC Olešnice

1. SK Prostějov „B“

3:2 (2:0)

Branky: 5. a 34. Krč, 49. Čikl – 59. Popelka, 74. Navrátil. Rozhodčí: Křepský – Kundrát, Štětka. Žluté karty: 80. Vykopal. Diváků: 330.

Sestava Prostějova: Mikeš – Musil (46. Vykopal), Popelka (c), Zbožínek, Zapletal – Imider, Klimeš, Navrátil, Hrdlička, Čermák (55. Škrabal M.) – Bačovský (55. Škrabal T.). Trenér: Roman Popelka.

PB SCOM krajský přebor muži

1. kolo: Postřelmov – Jeseník 0:1 (0:0). Branka: 59. Bouchal. ŽK: 28. Blaťák. * Želatovice - Rapotín 3:0 (1:0). Branky: 24. Dlouhý, 53. Čtvrtníček, 82. Chudoba. ŽK: 42. Dlouhý, 58. Čtvrtníček. * Mohelnice - Čechovice 3:0 (1:0). Branky: 43. Skalický, 46. a 77. Lukáš. ŽK: 47. Lukáš, 75. Skalický – 42. Klimeš. * Olešnice – Prostějov „B“ 3:2 (2:0). Branky: 5. a 34. Krč, 49. Čikl – 59. Popelka, 74. Navrátil. ŽK: 80. Vykopal. * Uničov „B“ - Dolany 5:1 (4:0). Branky: 4. Skřebský, 22. Srdýnko, 39. Mikuta, 41. Cirkyt, 54. Michalik – 70. Srdýnko (vl.). ŽK: 37. Kachlík, 63. Pírek. * Velká Bystřice - Bělotín 2:3 (1:1). Branky: 5. Nekuda, 74. Kolečkář – 44. Jemelka, 55. Šustal, 80. Marek. ŽK: 23. Hornich – 69. Sobek, 72. Jemelka. * Konice - Přerov 2:2 (0:0). Branky: 64. Jašíček, 95. Lužný – 26. Masný, 68. Caletka. ŽK: 90. Krása. * Brodek u Přerova - Zábřeh 2:3 (2:3). Branky: 45. Omelka, 45.+1 Čapek – 10. Antl, 13. Podhorný, 41. Linet. ŽK: 40. Glauder, 48. Šebesta, 63. Chytil, 75. Čapek, 79. Omelka, 94. Buček – 12. Šichor, 37. Nízký, 45. Knápek, 81. Žanda, 93. Toman.

1          SK Uničov "B"   1          1          0          0          5:1       3

2          FC Želatovice   1          1          0          0          3:0       3

3          FK MOHELNICE           1          1          0          0          3:0       3

4          SULKO-Zábřeh 1          1          0          0          3:2       3

5          Sokol Bělotín     1          1          0          0          3:2       3

6          1.FC Olešnice   1          1          0          0          3:2       3

7          FK WAREX Jeseník       1          1          0          0          1:0       3

8          1. SK Prostějov "B"       1          0          0          1          2:3       0

9          FK Velká Bystřice          1          0          0          1          2:3       0

10        Brodek u Přerova          1          0          0          1          2:3       0

11        TJ Postřelmov   1          0          0          1          0:1       0

12        Jiskra Rapotín   1          0          0          1          0:3       0

13        Sokol Čechovice           1          0          0          1          0:3       0

14        FC Dolany        1          0          0          1          1:5       0