Nejpočetněji zastoupená je „A“ skupina I.B třídy, kde najdeme hned šest regionálních účastníků. V prvním hracím víkendu se dokonce odehrály hned dvě derby. V sobotu se na domácí půdě radoval Brodek u Prostějova, který porazil velkého rivala z Otaslavic. Haná zase uspěla u mistra z Klenovic. První bod mají i Kralice a nováček z Nezamyslic, který se nezalekl silného Ústí.

Sokol Brodek u Prostějova

Sokol Otaslavice

4:1 (2:0)

Branky: 26. Bureš, 44. Zatloukal, 75. Kediulych, 81. Dvořák – 61. M. Kaláb. Rozhodčí: Vachutka – Knoll, Vičar. Žluté karty: 72. Dreksler (O). Diváků: 250.

Sestava Brodku u PV: Vystavěl – Kordzik (88. Gregovský), Němec, Frys, Zatloukal – Nehera (82. Martin Mudrla), Kediulych, Matoušek (88. Jelínek), Grulich, Dvořák – Bureš (82. Marek Mudrla). Trenér: Tomáš Bureš.

Sestava Otaslavic: Glouzar – Drábek (79. Konšel), L. Kaláb (46. M. Kaláb), Šatný (79. Žárský), Šoc – Gerneš (59. Urbánek), Dreksler, Chvojka, Vogl, Tkáč – Hon. Trenér: Jan Frehar.

Hodnocení kapitána Brodku u Prostějova Jaromíra Matouška: „Hned v šatně jsme si řekli, že nebudeme plašit a začneme odzadu. Asi po deseti minutách jsme zjistili, že se není čeho bát a začali jsme hrát více vepředu. V 25. minutě se nám povedlo zvládnout akci až do konce a šli jsme do vedení. Krátce před poločasem jsme přidali druhou branku a poločas jsme tak i dohráli. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a do obdržené branky byl soupeř více ve hře. Branka nás ale nepoložila a spíše nakopla. Povedlo se přidat třetí branku a konečný výsledek pečetil skvěle hrající kapitán Dvořák.“

Hodnocení trenéra Otaslavic Jana Frehara: „Zasloužená výhra domácích, kterým bych chtěl touto cestou pogratulovat k úspěšnému derby. My jsme do zápasu šli s tím, že počkáme, co domácí vymyslí, ale byli jsme až moc ustrašení a soupeř jasně diktoval tempo. Z letargie nás probudila až obdržená branka a hra se přeci jen trochu vyrovnala. Po půl hodině měl jít brankář domácích do sprch, ale sudí asi jako jediný faul na Hona neviděl. Krátce před odchodem do kabin jsme ještě dostali druhou branku. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a chtěli jsme být odvážnější. To se nám povedlo a prvních dvacet minut patřilo nám. Snížili jsme a věřili v drama. Poté ale rozhodla branka z rohu na 3:1, která domácí definitivně uklidnila a my už neměli sílu na odpor.“

Sokol Horní Moštěnice

FC Kralice na Hané

0:0 (0:0)

Branky: bez branek. Rozhodčí: Kryl – Tomášek, Haluzík. Žluté karty: 77. Fröde – 90. Répal. Diváků: 100.

Sestava Kralic: Tesáček – Hlačík, Němčík, Kovařík, Svozil, S. Bross (62. Miler), Kawij, Schvarz, Petržela, Répal, Žáček. Trenér: neuvedeno.

Vyjádření Kralic na Hané se do redakční uzávěrky nepodařilo získat.

Sokol Ústí

Haná Nezamyslice

3:3 (1:2)

Branky: 37. z penalty Šnejdrla, 60. Honeš, 72. z penalty Hoffmann – 29. z penalty, 45. a 85. Hladký. Rozhodčí: Kašík – Machala, Novák. Žluté karty: 77. Zlámal. Diváků: 60.

Sestava Nezamyslic: Fialka – Havlíček (83. Machálek), Hájek, Mariánek, Dočkal – Pleva (68. Stejkora), Frgál, Rus, Přikryl (46. Mitana), Musil (46. Rudyk) – Hladký. Trenér: Marek Pavelka.

Hodnocení trenéra Nezamyslic Marka Pavelky: „Zápas byl vyrovnaný. Po penaltě jsme prohrávali a čas je v zápise uveden špatně. My jsme na to ale reagovali také z penalty, a ještě jsme do poločasu šli po pěkné akci do vedení. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v tomto výkonu, ale bohužel jsme nevyužili velkou šanci, kdy Frgál a Hladký neuspěli. Z protiakce jsme dostali na 2:2 a soupeři se pak povedlo skóre otočit na svou stranu po další penaltě. Ukázali jsme ale charakter a po rohu se nám povedlo vyrovnat. Zápas byl vyrovnaný a remíza je spravedlivým vyústěním.“

1.A třída sk.B

2. kolo: Chválkovice – Kovalovice 2:2 (1:1). Branky: 45.+2 Vyskočil, 61. Toman – 45.+3 Zavadil, 88. Kantor. ŽK: 91. Výkrutík, 91. Toman, 91. Vyskočil – 80. Židlík, 88. Kantor, 91. Zavadil. * Hlubočky - Beňov 6:2 (3:1). Branky: 10. Henkl, 19. Korec, 45. A 78. Režný, 74. Krbeček, 86. Nguyen – 40. Zbořilák, 68. Gréč. ŽK: 51. Krbeček – 32. Gréč, 54. Hrabal, 71. Judas. * Slavonín – Želatovice „B“ 2:2 (0:1). Branky: 90. a 94. Kenša – 5. Dvořák, 75. Herman. ŽK: 61. a 62. Heil, 74. Hryhorenko – 9. Mazur, 40. a 62. Čtvrtníček, 74. Herman, 85. Stavěl, 89. Boucník. ČK: 62. Heil – 62. Čtvrtníček. * Plumlov - Hodolany 1:3 (0:0). Branky: 75. Bontempo – 63. Kaczmarczyk, 68. a 90. Salajka. ŽK: 89. Verner. * Nové Sady „B“ - Radslavice 0:1 (0:0). Branka: 59. Strnad. ŽK: 36. Grepl – 60. Janíček. * Bohuňovice - Kožušany 5:1 (2:0). Branky: 27. a 61. Bartoník, 38. Beneš, 83. a 85. Ambrozek – 78. Havelka. ŽK: 47. Linek, 53. Nesvadba, 69. Poláček, 73. Ambrozek, 77. Beneš – 41. Rončák, 75. Vyroubal. * Bělkovice-Lašťany - Opatovice 2:2 (0:2). Branky: 51. Onyshchenko, 67. Vinkler – 20. a 41. Khrapach. ŽK: 36. Onyshchenko – 60. Chrastina, 84. Šigut.

1             FK Hlubočky          1             1             0             0             6:2          3

2             TJ Sokol Bohuňovice            1             1             0             0             5:1          3

3             FC Sigma Hodolany             1             1             0             0             3:1          3

4             SK Radslavice       1             1             0             0             1:0          3

5             FC Želatovice "B"   1             0             1             0             2:2          1

6             SK Chválkovice     1             0             1             0             2:2          1

7             SOKOL Opatovice 1             0             1             0             2:2          1

8             SK Bělkovice-Lašťany          1             0             1             0             2:2          1

9             Sokol Kovalovice   1             0             1             0             2:2          1

10           FK Slavonín           1             0             1             0             2:2          1

11           FK Nové Sady"B"   1             0             0             1             0:1          0

12           TJ SOKOL Plumlov               1             0             0             1             1:3          0

13           FC Beňov              1             0             0             1             2:6          0

14           TJ Kožušany          1             0             0             1             1:5          0