V úvodním podzimním kole I.B tř. skupiny „A“ olomouckého KFS nastoupili Hanáci v regionálním derby na hřišti Sokola Klenovice na Hané. Už ve 3. minutě odpískal hlavní arbitr za faul ve vápně hostí pokutový kop. Exekuci prováděl Všianský, ale gólman Vítek „tygřím“ skokem k tyči jeho střelu vyrazil a míč do autu odkopli hostující obránci. V 7.minutě se zranil hostující obránce Čermák a musel být střídán Martinem Kolářem. Ve 12. minutě unikl po křídle hostující Gábor, ale jeho střelu srazil domácí bek na roh. První dvacetiminutovka se hrála stylem nahoru dolů za převahy domácích borců. Ve 27. minutě orazítkoval svojí střelou domácí Všianský tyč Vítkovy branky. Za bezbrankového stavu v poločase odcházela mužstva do kabin.

Ve 46. minutě unikl po křídle hostující Gábor, ale domácí brankář Polák jeho střelu zneškodnil. V 52. minutě odstřelovali domácí střelci Vítkovu branku a Hirschova střela trefila další tyčku. V 58. minutě podnikli domácí rychlý brejk a Hirsch zblízka otevřel skóre zápasu – 1:0. Po této obdržené brance hráči Hané přidali na tempu, a hlavně přesnosti a v 77. minutě se jim podařilo vyrovnat. Hostující Typner zahrával trestný kop a míč z hlavičky Krupičky gólman Polák vyrazil a dorážející hlavička Gábora skončila za jeho zády – 1:1. V 83. minutě si hostující Novák a Krupička dvakrát vyměnili míč a Novák přihrávkou pod sebe našel volného Gábora a ten zblízka střelou pod břevno otočil skóre zápasu – 1:2. Domácí se i přes nesmírnou snahu a třetí nastřelenou tyč už k žádné vyložené šanci nedostali. A tak si Hanáci odváží velmi cenné tři body. Stínem zápasu bylo vyloučení v nastaveném čase domácího Owusu za hrubé nesportovní chování.

V příštím kole přivítají Hanáci v dalším derby na hřišti ve Vrahovicích v neděli 18.8. v 10.00 hodin tým Sokola Otaslavice.  Přijďte je povzbudit.

Sokol Klenovice

Haná Prostějov

1:2 (0:0)

Branky: 58. Hirsch – 77. a 83. Gábor. Rozhodčí: Novák – Foukal, Husička. Červená Karta: 90+2. Owusu   Žluté karty: 51. Lakomý, 82. Bridzik, 89. Zapletal, 90+3. Popelka – 3. Abrahám, 27. Ošlejšek, 27. Janura, 55. Gábor, 67. Typner, 84. Krupička. Diváků: 169

Sestava Hané Prostějov: Vítek – Abrahám, Čermák (7. Martin Kolář), Prokop, Janura – Bartoš – Hladký (65.Novák), Krupička, Typner – Ošlejšek – Gábor. Trenér: Lubomír Keluc

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „V prvním poločase jsme byli aktivnější a měli jsme územní převahu. Soupeře jsme zatlačili na jeho půlce a měli jsme možnost jít do veden z penalty, kterou jsme však nevyužili a myslím si, že to trošku ovlivnilo další průběh zápasu. Z naší strany to nebylo tak důrazné v koncovce. Ale i tak jsme byli v prvním poločase lepší. Ve druhé půli jsme dali pěknou branku a pokračovali v dobrém výkonu. Bohužel pak jsme hrát přestali a soupeř dokázal srovnat po standardní situaci. Poté byl soupeř aktivnější a po jedné akci a centru do vápna otočil skóre. To, že dostaneme branky bylo logické, protože jsme si vypracovali šest gólovek a nedáme je. Smolný vstup do sezóny.“

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Lubomíra Keluce: „ V prvním mistrovském utkání jsme nastoupili hned u vítěze minulého ročníku. v krásném areálu, kde bylo jen škoda, že bylo hřiště trochu vyšší a tím i hodně pomalé. Domácí do zápasu vstoupili mnohem lépe a hned od začátku utkání kopali pokutový kop, který Honza Vítek chytil. Po celý první poločas byli domácí lepší, my zbytečně předržovali míče a pak ho na poslední chvíli odehráli, kdy tím pádem bylo hodně ztrát míče a naběhali jsme zbytečně kilometry. Poločas skončil bez branek i proto, že i od nás bylo zakončení nekvalitní. V druhém poločase šli domácí zaslouženě do vedení a tím nás to probralo a najednou jsme byli víc nebezpečnější. Nakonec se nám povedlo utkání otočit a zvítězit, ale musíme přiznat, že to bylo hlavně díky nekvalitě v zakončení domácích. Tři body z Klenovic jsou vynikající, ale naše hra se musí zlepšit. Je potřeba být mnohem silnější na míči. Já se k rozhodčím nevyjadřuji rád, ale čím méně je rozhodčího vidět, tím lépe.“

1.B třída sk.A

2. kolo: Klenovice – Haná Prostějov 1:2 (0:0). Branky: 58. Hirsch – 77. a 83. Gábor. ŽK: 51. Lakomý, 82. Bridzik, 89. Zapletal, 93. Popelka – 3. Abrahám, 27. Ošlejšek, 27. Janura, 55. Gábor, 67. Typner, 84. Krupička. ČK: 92. Owusu. * Lipník nad Bečvou – Dub nad Moravou 1:4 (0:2). Branky: 75. Kovařík – 2. a 39. Pazdera, 77. Kaiser, 90. Šálek. ŽK: 2. Proček, 9. Machala, 30. Klevar, 82. Hurta, 83. Kalivoda – 36. Skopal, 43. a 70. Pazdera, 66. Smékal, 82. Bundil. ČK: 70. Pazdera * Horní Moštěnice – Kralice na Hané 0:0. ŽK: 77. Frode – 90. Répal. * Brodek u Prostějova - Otaslavice 4:1 (2:0). Branky: 26. Bureš, 44. Zatloukal, 75. Kediulych, 81. Dvořák – 61. Kaláb. ŽK: 72. Dreksler. * Ústí - Nezamyslice 3:3 (1:2). Branky: 37. Šnejdrla, 60. Honeš, 72. Hoffmann – 29., 45. a 85. Hladký. ŽK: 77. Zlámal. * Troubky – Kozlovice „B“ 1:5 (1:3). Branky: 1. Fabián – 17. Petráš, 38. Kuban, 42. a 61. Niesner, 48. Mánek. * Tovačov - Domaželice 0:1 (0:1). Branka: 32. Tichavský. ŽK: 45. Kejval, 51. Pasz, 84. Mezulianík – 34. Tichavský, 55. Bakala.

1             FK Kozlovice "B"    1             1             0             0             5:1          3

2             Sokol Brodek u Prostějova    1             1             0             0             4:1          3

3             Sokol Dub nad Moravou       1             1             0             0             4:1          3

4             Haná Prostějov      1             1             0             0             2:1          3

5             Sokol Domaželice 1             1             0             0             1:0          3

6             Haná Nezamyslice 1            0             1             0             3:3          1

7             Sokol Ústí              1             0             1             0             3:3          1

8             FC Kralice na Hané              1             0             1             0             0:0          1

9             Sokol Horní Moštěnice          1             0             1             0             0:0          1

10           Sokol Klenovice     1             0             0             1             1:2          0

11           Sokol Tovačov       1             0             0             1             0:1          0

12           Lipník nad Bečvou 1             0             0             1             1:4          0

13           Sokol Otaslavice    1             0             0             1             1:4          0

14           FK Troubky            1             0             0             1             1:5          0