Druhé pokračování za sebou má krajský přebor a zatím se nejvíce ze všech účastníků daří Konici. Ta zvládla vyhrát ve druhém kole a už nasbírala čtyři body.

Rezerva Prostějova ve svém druhém utkání a premiéře v Kralicích sice jasně dominovala, ale rezervě Uničova branku nedala a musela být spokojená jen s bodem. Čechovice zase ani napodruhé nenašly recept, jak vstřelit gól a po dvou kolech mají na kontě stále nulu.

Rezerva Prostějova vyhořela v koncovce

Spojení mezi hráči „A“ mužstva a rezervního celku Prostějova není jen v názvu a hráčích, ale zatím si nemají co závidět ani v rámci koncovky, na kterou oba zatím doplácí. V sobotu dopoledne se totiž jen pár hodin po hlavním mužstvu představili v domácím azylu v Kralicích proti rezervě Uničova a čekala se zajímavá bitva. Ta skutečně i přišla, ale velký tlak domácích ani jedním úspěšným pokusem neskončil.

"Hráli jsme celý zápas na polovině soupeře, měli spoustu šancí. Když ale nedáme gól, nemůžeme vyhrát," měl jasno asistent trenéra Prostějova Dominik Bokůvka, se kterým nešlo než souhlasit, protože Prostějov byl po celý duel lepším mužstvem, ale vše vyřešil brankář hostů, který si dobře postavil i tyče a obětavou obranu.

"Prezentovali jsme se o chlup lépe než minulý týden v Olešnici. Celý tým je pohromadě necelé čtyři týdny, takže nás čeká ještě dlouhá cesta. Dnes jsme ukázali proti silnému soupeři kvalitu, ale nevyhráli jsme," doplnil Bokůvka, který opět mohl počítat i s hráči „A“ mužstva, kteří ukázali svou kvalitu a táhli domácí celek.

1. SK Prostějov „B“

SK Uničov „B“

0:0 (0:0)

Branky: bez branek. Rozhodčí: Bašný – Látal, Winkler. Žluté karty: 24. T. Škrabal, 37. Zapletal, 46. Šmirják, 51. Zbožínek – 33. Kasal, 44. Michalík, 85. Pospíšil. Diváků: 111.

Sestava Prostějova: Neuman – Bielan, Zbožínek, M. Popelka (83. Musil), Zapletal – Hrdlička, Navrátil (71. Bačovský), M. Škrabal, Imider (83. Vykopal), T. Škrabal (46. Čermák) – Šmirják. Trenér: Roman Popelka.

Čechovice nestačily na Olešnici

Porážku v Mohelnici chtěli fotbalisté Čechovic napravit ve druhém kole a poprvé před vlastním publikem, kdy přivítali nováčka z Olešnice, který ale ukazuje, že v soutěži nechce hrát druhé housle a v úvodním zápase si poradil s rezervou Prostějova. V Čechovicích se vše podstatné událo v prvních patnácti minutách, které patřili hostům.

„Na začátku jsme udělali zbytečné chyby, které pramenily ze středu hřiště a soupeř nám je dokázal potrestat, což se nakonec ukázalo jako klíčové pro zbytek celého duelu. Poté se hra vyrovnala a šance ještě přišly na obou stranách, ale další branka už do poločasu nepřišla,“ prozradil na úvod kouč Čechovic David Kovalský k první půli.

Ve druhém poločase se povedlo Čechovicím hosty zatlačit, ale všechny snahy dopadly marně. „Měli jsme tam tlak, ale bylo to platonické a bez větších šancí. Kdyby se nám povedlo vstřelit kontaktní branku, tak jsme mohli získat nějaké body, ale stav 2:0 si hosté hlídali bezpečně a hrozili z brejků,“ měl jasno lodivod.

„Dneska byla naše hra o stupínek lepší než minulý týden, což je zásadní. Stále nám ale chyběl větší pohyb v nabídce a trápíme se v koncovce, takže do dalších zápasů máme ještě na čem pracovat a musíme se zlepšit, snad už to zlomíme příští týden,“ zakončil Kovalský.

Sokol Čechovice

1. FC Olešnice

0:2 (0:2)

Branky: 4. Juráš, 15. Čikl. Rozhodčí: Milek – Svoboda, Winkler. Žluté karty: 61. Grulich, 65. P. Šteigl. Diváků: 121.

Sestava Čechovic: D. Klimeš – Ráček, Studený, Koláček – Grulich, Šteigl (70. Jurníček), Stryk, Klimeš, Zelina (65. Veselý) – Trajer, Faltýnek (70. Růžička). Trenér: David Kovalský.

Konice byla doma stoprocentní

Už druhý domácí zápas mají v této sezóně za sebou fotbalisté Konice. Po Viktorii Přerov tentokrát doma přivítali Brodek u Přerova. A i tentokrát se domácí radovali z bodového zisku. Po předešlé remíze tentokrát brali výhru. O vítězství svého týmu rozhodl v 70. minutě David Pospíšil.

Konice vstoupila do zápasu velmi dobře a brzy šla i do vedení. „První poločas jsme začali dobře, měli jsme také šance. Brzy jsme dali první gól,“ uvedl k vstupu do utkání kouč Konice Petr Kupka. Pak ale přišel útlum. „Po vstřelení branky jsme přestali hrát. Hra poté byla nahoru-dolů. Soupeř byl následně nebezpečnější, začal tlačit. Nám naopak chyběla mezihra,“ konstatoval Kupka.

Domácím ale nakonec přálo štěstí: neinkasovali. „Soupeř mohl do poločasu vést klidně 3:1,“ uvedl Kupka. Brodek ale z převahy nevytěžil dost, povedlo se mu pouze srovnat. A to nakonec Konici stačilo k tomu, aby dokázala ještě zápas ovládnout. „Soupeř po půli paradoxně fyzicky odpadl. Začali jsme poté hrát a dominovat,“ poznamenal Kupka. Nakonec právě Konice vstřelila třetí a jak se ukázalo taky rozhodující branku utkání. „Měli jsme více šancí. Nakonec dal po dvou dorážkách gól Pospíšil, i když brankář tedy hodně čaroval. Zápas už se poté jen dohrával, vedení jsme udrželi,“ řekl Petr Kupka. V příštím zápase Konici čeká Mohelnice, která oba dosavadní zápasy v ročníku vyhrála.

Sokol Konice

Brodek u Přerova

2:1 (1:1)

Branky: 8. Blaha, 70. Pospíšil – 44. Omelka. Rozhodčí: Winkler – Mašek, Foral. Žluté karty: 12. Denis Holub, 38. Schon, 56. J. Krása, 61. P. Krása, 86. Lužný – 90+2. Kročil. Diváků: 160.

Sestava Konice: Vévoda – Blaha (46. M. Drešr), Lužný, Pavlíček, R. Krása – P. Krása, Schön (88. Čížek), J. Krása, Pospíšil – Denis Holub (71. David Holub), Jašíček. Trenér: Petr Kupka.

2. kolo: 1.SK Prostějov „B“ – Uničov „B“ 0:0. ŽK: 24. Škrabal, 37. Zapletal, 46. Šmirják, 51. Zbožínek – 33. Kasal, 44. Michalik, 85. Pospíšil.* Čechovice - Olešnice 0:2 (0:2). Branky: 4. Juráš, 15. Čikl. ŽK: 61. Grulich, 65. Šteigl.* Jeseník – Velká Bystřice 0:4 (0:1). Branky: 18. Hornich, 51. Nekuda, 59. Kolečkář, 83. Spurný. ŽK: 43. Krézek, 54. Janíček, 56. Macura – 62. Kolečkář.* Bělotín - Želatovice 2:2 (1:1). Branky: 5. Marek, 72. Pečeňa – 37. a 67. Čtvrtníček. ŽK: 80. Dlouhý.* Přerov - Rapotín 3:0 (2:0). Branky: 22. a 56. Nezval, 29. Caletka. ČK: 4. Obšil.* Zábřeh – Mohelnice 1:4 (0:1). Branky: 87. Nízký - 32. a 92. Lukáš, 61. Skalický, 62. Ryba. ŽK: 12. Bača.* Dolany - Postřelmov 1:3 (0:2). Branky: 55. Doubrava – 14. Janíček, 36. Havlíček, 78. Kaluža. ŽK: 3. Doseděl, 81. Nemeth, 82. Šuba – 5. Jurásek, 64. Nimrichtr, 81. Rýznar.* Konice – Brodek u Přerova 2:1 (1:1). Branky: 8. Blaha, 70. Pospíšil – 44. Omelka. ŽK: 12. Holub, 38. Schon, 56. J.Krása, 61. P.Krása, 86. Lužný – 92. Kročil.

1 FK MOHELNICE 2 2 0 0 7:1 6

2 1.FC Olešnice 2 2 0 0 5:2 6

3 SK Uničov "B" 2 1 1 0 5:1 4

4 FC Želatovice 2 1 1 0 5:2 4

5 1. FC Viktorie Přerov 2 1 1 0 5:2 4

6 Sokol Bělotín 2 1 1 0 5:4 4

7 Sokol Konice 2 1 1 0 4:3 4

8 FK Velká Bystřice 2 1 0 1 6:3 3