Už ve třetí minutě zahrozili domácí, když střelu Nováka gólman Glouzar vyrazil na roh. V 7.minutě se opět dostal k míči po pasu od Typnera Novák a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre zápasu – 1:0.  O minutu později se dostali k odraženému míči i hosté, ale Chvojkova střela skončila ve Vítkově náručí. V 9. minutě podnikli domácí brejk, ale střelu Gábora Glouzar opět vyrazil. Ve 24.minutě opět zahrozili domácí a po kombinaci přihrál Ošlejšek Hladkému, který poslal míč pod sebe a Typner poslal míč do protipohybu Glouzara – 2:0. Hosté stále neúnavně bojovali a ve 26. minutě se jim podařilo snížit, když po rohovém kopu nejvýše vyskočil Vogl a poslal míč za Vítkova záda – 2:1.  Poté obě mužstva bojovala o každý míč. Po půlhodině hry střela domácího Gábora jen těsně minula Glouzarovu branku. Ve 40.minutě pronikal domácí Gábor do vápna hostí, kde byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Ošlejšek – 3:1. Ještě ve 44.minutě unikl po křídle domácí Hladký, přihrál pod sebe Gáborovi a ten zblízka upravil poločasový stav na 4:1.

V 58.minutě střelu hostujícího Hona zneškodnil gólman Vítek. V 66.minutě pokračoval domácí gólostroj. Bartoš nádherně přihrál Hladkému a ten našel volného Gábora, který zvýšil na 5:1. Hostující hráči stále bojovali a nebrali narůstající brankový stav na vědomí. Proniknuvší Hon trefil po brejku venkovní tyč Vítkovy branky. V 83. minutě poslal Bartoš dlouhý centr na Gábora, ten obešel obránce i brankáře a čistým „hattrickem“ zvýšil na „tenisových“ 6:1. Ještě v 86. minutě naběhl domácí Bartoš mezi hostující beky a poslal dlouhý centr před branku a nabíhající Ošlejšek prudkou střelou uzavřel na hrozivých 7:1! V příštím kole hrají Hanáci v neděli 25.8.2024 v 16.30 hodin v Troubkách. O den dříve hostí Otaslavice doma tým Sokola Tovačov.

Haná Prostějov – Sokol Otaslavice

7:1 (4:1)

Branky: 7. Novák, 24. Typner,40. z penalty a 87. Ošlejšek, 44., 66. a 83. Gábor – 26.Vogl Rozhodčí: Chuda – Vilímek, Jelínek. Žluté karty: 38.Dreksler (O). Diváků: 69.

Sestavy. Haná Prostějov: Vítek – Martin Kolář, Čermák (46.Bartoš), Hloch, Janura (77.Strouhal) – Krupička – Gábor, Typner – Hladký (83.Jančiar), Ošlejšek, Novák. Trenér: Lubomír Keluc.

Sokol Otaslavice: Glouzar – Drábek, Šatný, Šoc, Kolařík (77.Skalický) – Chvojka, Vogl, Dreksler, Urbánek (77.Gábor) – Hon, Rieger (63.Ambroz). Trenér: Jan Frehar.

Hodnocení zápasu trenéra Hané Prostějov Lubomíra Keluce: „V prvním domácím utkání ve Vrahovicích jsme chtěli navázat bodově na utkání v Klenovicích a zároveň ho zvládnout lépe herně. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, kdy do 10.minuty mělo být utkání rozhodnuté, bohužel jsme vstřelili jen dvě branky, potom jsme přestali držet míč, byli daleko od soupeře a soupeř zaslouženě snížil. Následně byla pasáž hry, kdy byly Otaslavice lepší. Po obdržené třetí brance se už vše zlomilo a hosté mohli prohrát i dvouciferným rozdílem. Nestalo se tak díky kvalitním zákrokům gólmana nebo naší nekvalitě. Ve hře byli i velmi dobré pasáže hry, jak v pohybu, tak na co nejméně doteků. Vyhovovalo nám, že Otaslavice chtěly hrát a za to je musím pochválit. Pochvalu samozřejmě zaslouží i naši kluci. pro diváka to muselo být hezké utkání, kde padlo i hodně branek.

Hodnocení zápasu trenéra Otaslavic Jana Frehara: „Výsledek asi hovoří za vše. My jsme nepůsobili směrem dopředu úplně zle, ale do obrany to bylo z naší strany čisté lajdáctví. Soupeř si v podstatě dělal co chtěl a určité pasáže nesnesly měřítko ani třetí třídy. Čekali jsme, že to bude náročné, ale očividně to je ještě horší. Přitom tam znovu byly pasáže, kde to vypadalo daleko lépe a paradoxně jsme měli i více ze hry, jenže to střídaly strašidelné momenty, kde jsme si neuměli na metr i v úplném klidu nahrát. Musíme se zaměřit, aby celý výkon proběhl v nějakém standardu, tady ty výkyvy, které nyní panují nám body nepřinesou. Soupeři musím pogratulovat, naším fanouškům se omluvit.“

1.B třída sk.A

3. kolo: Moštěnice - Nezamyslice 0:3 (0:1). Branky: 30., 63. a 76. Hladký. ŽK: 21. Frode – 34. Mitana, 54. Přikryl. * Dub nad Moravou – Ústí 1:4 (1:1). Branky: 45. Bundil – 7. Kučera, 57. Škařupa, 70. Smolka, 91. Hoffmann. ŽK: 77. Poprach, 83. Bundil, 88. Skopal – 61. Kučera, 83. Škařupa, 83. Kopecký, 88. Smolka. * Haná Prostějov – Otaslavice 7:1 (4:1). Branky: 7. Novák, 24. Typner, 40. a 87. Ošlejšek, 44., 66. A 83. Gábor – 26.Vogl. ŽK: 38. Dreksler. * Kozlovice „B“ – Lipník nad Bečvou 6:1 (2:0). Branky: 22. a 75. Zdražil, 42. Kuban, 48. Illík, 70. Niesner, 84. Bartůněk – 67. Kubeša. ŽK: 73. Kalivoda, 85. Enenkel. * Kralice na Hané - Domaželice 6:3 (3:0). Branky: 14., 21. A48. Cibulka, 39. A50. Kawij, 60. Komani – 66. Tichavský, 78. Kroulík, 90. Talla. ŽK: 9. Shakirov, 36. Bakala. * Tovačov - Klenovice 4:2 (2:1). Branky: 17. Novák, 43. Strnad, 72. a 89. Vybíral – 45. a 69. Hirsch. ŽK: 45. Unhurian, 59. Hodina, 76. Nemrava, 80. Vybíral, 85. Válek. * Brodek u Prostějova - Troubky 3:2 (3:2). Branky: 8. Mudrla, 10. Dvořák, 36. Kordzik – 17. Němčák, 38. Petráš. ŽK: 62. Grulich, 64. Bureš, 69. L.Frys – 67. Brázda, 90. Němčák.

1             FK Kozlovice "B"    2             2             0             0             11:2        6

2             Haná Prostějov      2             2             0             0             9:2          6

3             Sokol Brodek u Prostějova    2             2             0             0             7:3          6

4             Sokol Ústí              2             1             1             0             7:4          4

5             Haná Nezamyslice 2            1             1             0             6:3          4

6             FC Kralice na Hané              2             1             1             0             6:3          4

7             Sokol Tovačov       2             1             0             1             4:3          3

8             Sokol Dub nad Moravou       2             1             0             1             5:5          3

9             Sokol Domaželice 2             1             0             1             4:6          3

10           Sokol Horní Moštěnice          2             0             1             1             0:3          1

11           Sokol Klenovice     2             0             0             2             3:6          0

12           FK Troubky            2             0             0             2             3:8          0

13           Lipník nad Bečvou 2             0             0             2             2:10        0

14           Sokol Otaslavice    2             0             0             2             2:11        0