Týmy z Prostějovska, které hrají I. B třídu skupinu B, nebudou na 3. kolo vzpomínat rády. Až na jeden: Mostkovice opět inkasovali jen jednou a přetlačily i druhého soupeřem. Dosud jsou tedy stoprocentní. Jiným týmům se však nedařilo. Protivanov prohrál i druhý duel v řadě. Po úspěchu v Derby pak neuspěl ani Vícov. Nejhůře pak vyšel vstup do sezóny Olšanům. Po dvou zápasech mají skóre 1:9.

TJ Sigma Lutín

SK Protivanov

2:0 (1:0)

Branky: 34. Brázdil, 62. Volf. Rozhodčí: Vičar – Vaculík, Brhel. Žluté karty: 56. Liška. Diváků: 220.

Sestava Protivanova: Piták – Menšík (71. Z. Pospíšil), Sedlák, Růžička, Kropáč – Jonšta (46. F. Pospíšil), V. Nejedlý, Keluc (71. Fiedler), Liška (61. D. Sedlák) – Přibyl, Grmela (71. Koleda). Trenér: Miroslav Takáč.

Hodnocení trenéra Protivanova Miroslava Takáče: „Bylo to velice kvalitní utkání. Čekali jsme, že soupeř bude běhavější. My si řekli, že musíme dobře hrát zezadu. Rozhodující podle mě byl první gól, po vyrovnané hře jsme propadli a dostali na 0:1. Do poločasu jsme měli i šance, nic jsme ale neproměnili. Pak jsme změnili rozestavení. Dostali jsme však v průběhu půle na 0:2 po naší chybě. Snažili jsme se ještě zkorigovat, to se ale nepodařilo. S nasazením jsem nicméně spokojený a se soupeřem, který ještě nedávno hrál krajský přebor, jsme dokázali udržet po taktické i fyzické stránce krok. Měli jsme bohužel na úvod docela těžký los. Nyní tedy s nulou bodů vše hodíme za hlavu a začínáme hrát.“

TJ Sokol Olomouc-Chomoutov

TJ Sokol Mostkovice

1:2 (0:0)

Branky: 68. Vybíral – 58. Kratina, 88. Ošlejšek. Rozhodčí: Čásek – Machala, Tomášek. Žluté karty: 57. Kudlička, 57. Schlimbach, 79. Rochovanský – 57. Jančík. Diváků: 110.

Sestava Mostkovic: Zapletal – Burget, Drábek (35. Grulich), Milar, Kazda – Jančík, Hanák (46. Němeček), Kratina, J. Karafiát (90+2. Miškovic), Ošlejšek – Skoumal (46. Foret). Hrající trenér: Ondřej Milar

Hodnocení hrajícího trenéra Mostkovic Ondřeje Milara: „V první půli byl soupeř jednoznačně lepší, hrál jednoduchý přechod dlouhými balóny do útoku, kde měl velmi rychlé a silné hráče. Nám tento způsob zápasu plný soubojů o míč moc nevoněl. Do druhé půle jsme udělali tři změny v sestavě a myslím, že jsme se postupně soupeři začali vyrovnávat v nasazení a osobních soubojích. Po pěkné akci na jeden dotek jsme vstřelili vedoucí gól. Po několika minutách jsem udělal hrubku v obraně a nahrál soupeři na vyrovnávací gól. Kluci mě naštěstí podrželi a vstřelili po rychlé akci na pravém křídle vítěznou branku. Soupeř byl velmi kvalitní, myslím že moc bodů ztrácet nebude. K výhře nám pomohl i kousek štěstí.“

Slovan Černovír

TJ Sokol Vícov

2:0 (0:0)

Branky: 71. Čebiš, 79. Pulkert. Rozhodčí: Kopecký – Majer, Kryl. Žluté karty: 16. Novák, 55. Petrů, 58. Šiška, 69. Masopust – 31. Šobr, 32. Baránek, 57. Drexa, 90. Ritschel, 90. Rajnoha. Diváků: 150.

Sestava Mostkovic: Drexa – Rozsíval (82. Lasovský), Rajnoha, Baránek, Tesařík – Koranda, Šolín, Ritschel, Šobr – Pliska, Štěpánek. Trenér: Miroslav Krutovský

Hodnocení trenéra Vícova Miroslava Krutovského: „V podstatě prohra 2:0. Jeli jsme tam s tím, že budeme hrát z obrany, nedostaneme branku a zahrozit z brejků. První poločas jsme ještě ustáli. Ale soupeř byl víc na míči a přehrával nás. Druhý poločas vypadal podobně a čekali jsme nějaký podařený brejk, bohužel se nepovedlo. Soupeř dal branku. Pak jsme chtěli trochu otevřít hru a dostali jsme ještě jeden gól. Nutno uznat, že soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě.“

Olšany u Prostějova

Haňovice

1:6 (0:3)

Branky: 62. Hansl – 11. a 48. Knebl, 40. a 58. Novák, 9. Beňa, 65. Uvízl. Rozhodčí: Sedláček – Novák, Večeřa. Žluté karty: 10. Samek, 70. Koleňák. Diváků: 142.

Sestava Olšan u Prostějova: Bokůvka – Dokoupil, Hanzl, Lobodáš (72. Rek), J. Pospíšil – Samek, Dostál, Koleňák, Kovář, Marek (62. A. Pospíšil) – Kaprál. Trenér: Michal Barčík

Hodnocení trenéra Olšan Michala Barčíka: „Hodnotit není co. Jedna velká ostuda. Prohrát se může… Ale to, jak jsme to odehráli. Soupeř ve všech aspektech lepší. Není tam co hodnotit. Z našeho pohledu je to odraz toho, jak se trénuje nebo spíš netrénuje. Pak nestíháme, nevíme, co dělat na hřišti. Pochválil bych dva tři kluky za výkon. Ale jelikož hrajeme jako mančaft, tak není co hodnotit.“

1.B třída sk.B

3. kolo: Lužice – Velký Týnek 1:1 (1:0). Branky: 37. Rabenseifner – 60. Doležel. ŽK: 80. Hložek. * Pňovice - Příkazy 1:3 (0:2). Branky: 81. Vozatár – 16. Spurný, 43. Nevěřil, 78. Dostál. ŽK: 53. Hradil – 57. Pavlík, 75. Dostál. * Olomouc-Chomoutov – Mostkovice 1:2 (0:0). Branky: 68. Vybíral – 58. Kratina, 88. Ošlejšek. ŽK: 57. Schlimbach, 57. Kudlička, 79. Rochovanský – 57. Jančík. * Olšany u PV - Haňovice 1:6 (0:3). Branky: 62. Hansl – 9. Beňa, 11. a 48. Knebl, 40. a 58. Novák, 65. Uvízl. ŽK: 10. Samek, 70. Koleňák. * Černovír – Vícov 2:0 (0:0). Branky: 71. Čebiš, 79. Pulkert. ŽK: 16. Novák, 55. Petrů, 58. Šiška, 69. Masopust – 31. Šobr, 32. Beránek, 57. Drexa, 90. Rajnoha, 90. Ritschel. * Slatinice - Doloplazy 5:1 (2:1). Branky: 21., 41. a 75. Kostorek, 71. Kurfurst, 85. Valsa – 28. Stach. ŽK: 81. Vronka. * Lutín - Protivanov 2:0 (1:0). Branky: 34. Brázdil, 62. Volf. ŽK: 56. Liška.

1             SK Haňovice          2             2             0             0             10:3        6

2             Slovan Černovír     2             2             0             0             7:3          6

3             TJ Sokol Mostkovice             2             2             0             0             6:2          6

4             Sokol Olomouc - Chomoutov               3             2             0             1             9:6          6

5             TJ Sokol Příkazy    3             2             0             1             6:5          6

6             TJ Sigma Lutín      2             1             1             0             4:2          4

7             SK Slatinice           2             1             0             1             7:5          3

8             Sokol Vícov            2             1             0             1             3:3          3

9             Sokol Velký Týnec 2             0             2             0             3:3          2

10           FC Lužice              2             0             1             1             1:2          1

11           SK Protivanov        2             0             0             2             3:7          0

12           TJ Sokol Pňovice   2             0             0             2             2:7          0

13           Sokol Doloplazy     2             0             0             2             3:9          0

14           Sokol Olšany u Prostějova    2             0             0             2             2:9          0