Čtvrtý soutěžní víkend nabídl v rámci „A“ skupiny I.B třídy další derby, které se odehrálo v neděli odpoledne na půdě Kralic, kam zavítaly Otaslavice zatím bez jediného bodu a po utkání už tato situace neplatí, když hosté odjeli s výhrou.

Nezamyslice nadále ukazují, že vstoupily do sezóny skvěle a tentokrát si vyšláply na zatím stoprocentní rezervu Kozlovic. Klenovice si přivezly bod v neděli dopoledne s Domaželic a Brodek u Prostějova nezvládl domácí duel proti Ústí.

FK Kozlovice „B“

Haná Nezamyslice

0:1 (0:0)

Branky: 75. Hladký. Rozhodčí: Motal – Majer, Knoll. Žluté karty: 43. a 77. Petráš, 51. Bartůněk – 52. Pleva, 84. Dočkal, 85. Stejkora. Červená karta: 77. Petráš (K). Diváků: 108.

Sestava Nezamyslic: Fialka – Vašina, Mariánek, Hájek, Havlíček – Frgál, Musil, Rus, Mitana – Rudyk, Hladký. Trenér: Marek Pavelka.

Hodnocení trenéra Nezamyslic Marka Pavelky: „Myslím si, že jsme byli v prvním poločase určitě lepším týmem. Herně hrál soupeř na nakopávané míče na rychlá křídla, což jsme dokázali eliminovat. My jsme si ale přes převahu nevytvářeli větší šance. Ve druhém poločase se to strhlo na běhání nahoru-dolů. Zápas se mohl přelít na jednu či druhou stranu, ale v konečném zúčtování jsme možná měli o něco více štěstíčka ve druhé půli, ale z celkového výkonu jsme si body i zasloužili.“

Sokol Brodek u Prostějova

Sokol Ústí

1:4 (0:1)

Branky: 68. Dvořák – 17. Ševčík, 67. a 74. Navrátil, 86. Kučera. Rozhodčí: Vičar – Horák, Lasovský. Žluté karty: 22. Palacký, 63. Kučera, 73. Jaš. Diváků: 46.

Sestava Brodku u PV: Vystavěl – Kordzik, Frys (78. Mudrla), Němec, Zatloukal – Kediulych, Matoušek, Grulich – Dvořák, Bureš, Doležel (64. Nehera). Trenér: Tomáš Bureš.

Hodnocení Brodku u Prostějova se do redakční uzávěrky nepodařilo získat.

Sokol Domaželice

Sokol Klenovice na Hané

2:2 (1:1)

Branky: 41. Talla, 56. Tichavský – 45. a 49. Hirsch. Rozhodčí: Chuda – Vilímek, Marák. Žluté karty: 24. Talla, 65. a 85. Tichavský, 87. Shakirov – 25. Lakomý. Červená karta: 86. Tichavský (D). Diváků: 95.

Sestava Klenovic: Polák – Buček (83. Borovský), Rozehnal, Procházka, Grepl – Spálovský (79. Popelka), Lakomý, Hirsch, Nehera – Prášil (83. Cetkovský), Bridzik. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic na Hané Vladimíra Horáka: „První poločas byl z obou stran hodně opatrný. Soupeř šel do vedení poté, co jsme prohráli souboj a byla tam situace, která podle mě byla ofsajdová. Sudí ale nezamával, takže šli do vedení. Nám se povedlo soupeře zatlačit, a ještě do poločasu jsme dokázali srovnat stav, což bylo důležité. Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivitě a po akci Spálovského s Hirschem se nám povedlo jít do vedení. Soupeř však brzy na to reagoval vyrovnávací brankou. Od té doby se zápas víceméně dohrával. Ani jeden celek si nevypracoval větší šance, ze kterých mohl skórovat. Nám vázla kombinace a nebylo to ono. Bohužel jsme tak přišly o další dva body. Celý týden jsme lepili sestavu, takže nakonec ji i beru.“

FC Kralice na Hané

Sokol Otaslavice

1:2 (0:1)

Branky: 88. Petržela – 30. a 82. Hon. Rozhodčí: Lasovský – Knoll, Weiser. Žluté karty: 56. Kovařík, 59. Lichnovský – 10. Dreksler, 33. Tkáč, 79. Vogl, 89. Glouzar. Diváků: 50.

Sestava Kralic: Tesáček – Hlačík, Lichnovský, Kawij (33. Přikryl), Dostál, O. Petržela, Cibulka, Komani, Novotný (72. Z. Petržela), Répal, Kovařík (46. Pekař). Trenér: Pavel Růžička.

Sestava Otaslavic: Glouzar – Tkáč, Vogl, Kaláb, Šoc – Urbánek (85. Drábek), Chvojka, Dreksler, Pavlů (89. Žárský) – Šatný (66. Gerneš), Hon. Trenér: Jan Frehar.

Hodnocení trenéra Kralic na Hané Pavla Růžičky se do redakční uzávěrky nepodařilo získat.

Hodnocení trenéra Otaslavic Jana Frehara: „Po třech kolech s nulou bodů jsme dneska jeli do Kralic s cílem, že pro body musíme udělat vše. Snažili jsme se hrát podobnou partii jako minulý týden a byly tam dobré pasáže. Zápas patřil chvíli nám a chvíli zase domácím. V prvním poločase jsme ale skórovali jen my a o druhou branku nás připravil pomezní sudí, který odmával nepochopitelný ofsajd. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit zodpovědně a nadále se držet našeho systému. Prvních dvacet minut se nám to dařilo. Poté na nás ale dolehla i tíha toho, že body potřebujeme a soupeř nás začal tlačit. Na obou stranách jsme viděli zajímavé šance a pomohlo i břevno. Deset minut před koncem nám vyšel brejk a uklidnila nás druhá branka. Soupeř sice tlačil, ale branka z velkého ofsajdu už přišla pozdě. Byl to ubojovaný zápas, za který musím kluky pochválit, ale nemůžeme usnout na vavřínech, protože stále máme k ideálu daleko.“

5. kolo: Haná Prostějov – Lipník n/B. 4:1 (4:0). Branky: 6. a 41. Los, 7. a 45. Ošlejšek – 53. Kalivoda. ŽK: 63. Čermák.* Dub nad Moravou – Horní Moštěnice 1:0 (1:0). Branka: 39. Bundil. ŽK: 14. Bundil, 41. Skopal, 80. Šálek – 30. Suchánek, 36. a 90. Čierný, 55. Černošek, 65. Bednář, 69. Vašinka. ČK: 90. Čierný.* Kozlovice „B“ - Nezamyslice 0:1 (0:0). Branka: 75. Hladký. ŽK: 43. a 77. Petráš, 51. Bartůněk – 52. Pleva, 84. Dočkal, 85. Stejkora. ČK: 77. Petráš.* Brodek u PV - Ústí 1:4 (0:1). Branky: 68. Dvořák – 17. Ševčík, 67. a 74. Navrátil, 86. Kučera. ŽK: 22. Palacký, 63. Kučera, 73. Jaš.* Domaželice - Klenovice 2:2 (1:1). Branky: 41. Talla, 56. Tichavský – 45. Buček, 49. Hirsch. ŽK: 24. Talla, 65. a 86. Tichavský, 87. Sharikov – 25. Lakomý. ČK: 86. Tichavský* Tovačov - Troubky 1:1 (0:1). Branky: 50. Hopan – 12. Stoklásek. ŽK: 31. Válek, 44. Pasz, 48. Strnad, 54. Novák, 59. Mezulianík, 70. Unhurian – 28. Petráš, 45. Jaich.* Kralice na Hané - Otaslavice 1:2 (0:1). Branky: 88. Petržela – 30. a 82. Hon. ŽK: 56. Kovařík, 59. Lichnovský – 10. Dreksler, 33. Tkáč, 79. Vogl, 89. Glouzar.

1 FK Kozlovice "B" 4 3 0 1 17:4 9

2 Haná Prostějov 4 3 0 1 14:7 9

3 Haná Nezamyslice 4 2 2 0 9:5 8

4 Sokol Tovačov 4 2 1 1 8:6 7

5 Sokol Ústí 4 2 1 1 12:11 7

6 Sokol Dub nad Moravou 4 2 1 1 8:7 7

7 Sokol Brodek u Prostějova 4 2 0 2 9:9 6

8 FC Kralice na Hané 4 1 1 2 7:7 4