Osmé kolo opět příliš nepotěšilo regionální zástupce v rámci „B“ skupiny, I.B třídy.

Protivanov se neodlepil z posledního místa ani po domácím zápase s Příkazy, kdy padl, i když ještě pět minut před koncem vedl. Olšany pak v sobotním programu na domácí půdě nestačily na Lužici a padly vysoko 1:5. Derby patřilo Mostkovicím a Večerník byl u toho.

Sokol Olšany u Prostějova

FC Lužice

1:5 (1:4)

Branky: 24. Samek – 7. Svrčina, 22. Stach, 30. Rabenseifner, 44. Niessner, 90. z penalty Vybíral. Rozhodčí: Hoffman – Dosoudil, Čásek. Žluté karty: 37. Škoda, 40. Lobodáš, 56. Samek, 77. Koleňák – 53. Fencl, 67. Kluka, 69. Niessner, 80. Bábek. Diváků: 97.

Sestava Olšan: Bokůvka – Rek, Samek, Koleňák, A. Pospíšil ml., Lobodáš (46. Steinhauser), A. Pospíšil st., Elner, Marek, T. Steinhauser), Škoda (78. Zhyvaha). Trenér: Antonín Pospíšil.

Hodnocení trenéra Olšan Antonína Pospíšila se do redakční uzávěrky nepodařilo získat.

SK Protivanov

Sokol Příkazy

1:2 (0:0)

Branky: 19. D. Sedlák – 85. Urbášek, 90+3. Večeřa. Rozhodčí: Zemánek – Valouch, Stloukal. Žluté karty: 47. Nejedlý – 66. Utíkal. Diváků: 85.

Sestava Protivanova: Piták – R. Sedlák, Růžička, Kropáč – Keluc, F. Pospíšil, D. Sedlák, Liška (46. Fiedler), Nejedlý (70. Z. Pospíšil) – Přibyl, Grmela (46. Jonšta). Trenér: Miroslav Takáč.

Hodnocení trenéra Protivanova Miroslava Takáče: „Čekalo nás velmi důležité utkání, protože jsme věděli, že přijede nováček soutěže a my se ocitáme ještě pod ním. Začali jsme s tím, že musíme být dobří odzadu a trpělivě se bránit proti bojovnému soupeři s tím, že budeme chtít využít naše silné stránky. Poločas jsme odehráli velmi dobře a byli jsme lepším týmem. Dali jsme i branku a vypadalo, že bychom si body mohli připsat. I ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu, ale závěr nám vůbec nevyšel. Nechci se nějak vyjadřovat k sudím, ale pět minut před koncem otočili faul u našeho vápna a míč hosté rozehráli ze zcela jiného místa, než byl přestupek. Dostali jsme z toho branku a najednou jsme úplně vypadli ze všeho. Soupeř ještě v nastavení skóre otočil a my prohráli už vyhraný zápas. Musíme se rychle zamyslet, jestli chceme takto dál pokračovat. Asi si někteří mysleli, že po pádu bude nižší soutěž jednoduchá, ale jasně se ukazuje, že i tady jsou velmi dobře připravení soupeři a my máme potíže. Do dalších kol se prostě musí začít makat.“

Sokol Vícov

Sokol Mostkovice

2:3 (1:1)

8. kolo: Olšany u PV – Lužice 1:5 (1:4). Branky: 24. Samek – 7. Svrčina, 22. Stach, 30. Rabenseifner, 44. Niessner, 92. Vybíral. ŽK: 37. Škoda, 40. Lobodáš, 56. Samek, 77. Koleňák – 53. Fencl, 67. Kluka, 69. Niessner, 80. Bábek. * Černovír - Lutín 1:0 (1:0). Branka: 45. Pulkert. ŽK: 70. Masopust – 93. Skoumal. * Haňovice - Olomouc-Chomoutov 4:5 (1:2). Branky: 21. Cink, 63. Přidal, 81. Uvízl, 88. Krajc – 8. a 69. Hrabálek, 11., 76. a 90. Vybíral. ŽK: 7. Přikryl, 92. Korhoň – 90. Vybíral. * Doloplazy – Velký Týnec 2:2 (0:0). Branky: 87. Carva, 95. Drábek – 58. Ehrenberger, 85. Dosoudil. ŽK: 22. Kropáček, 35. Dočkal, 43. Jurčík – 11. Hložek, 88. Fabisz, 94. Linek, 95. Doležel. ČK: 94. Gotzel. * Protivanov - Příkazy 1:2 (1:0). Branky: 19. Sedlák – 85. Urbášek, 93. Večeřa. ŽK: 47. Nejedlý – 66. Utíkal. * Vícov - Mostkovice 2:3 (1:1). Branky: 38. Baštan, 64. Bošek – 45. Hanák, 67. a 71. Karafiát. ŽK: 88. Vávra, 95. Baštan – 77. Drábek. * Slatinice - Pňovice 3:4 (3:1). Branky: 15. Kostorek, 32. Fiala, 36. Valsa – 22., 58., 77. a 82. Binder. ŽK: 32. Fiala, 44. Kalvoda, 83. Kryl, 88. Doseděl – 47. Vaněk.

1 TJ Sokol Mostkovice 6 5 1 0 23:6 16

2 Slovan Černovír 6 5 0 1 26:10 15

3 Sokol Olomouc - Chomoutov 6 5 0 1 21:13 15

4 SK Haňovice 6 3 1 2 21:16 10

5 FC Lužice 6 3 1 2 11:6 10

6 SK Slatinice 6 3 0 3 20:15 9

7 Sokol Vícov 6 3 0 3 9:9 9

8 TJ Sokol Příkazy 6 3 0 3 11:14 9