V osmém kole se povedlo hned trojlístku regionálních zástupců uspět a získat všechny body. V domácím prostředí se to povedlo Nezamyslicím a Klenovicím.

Otaslavice si dokázaly poradit venku a po třech porážkách nasbíraly tři výhry. Kralice doma bodovaly s Ústím a Brodek po nevydařeném prvním poločase padl s rezervou Kozlovic.

Sokol Horní Moštěnice

Sokol Otaslavice

0:2 (0:1)

Branky: 10. Urbánek, 86. Chvojka. Rozhodčí: Tandler – Zemánek, Navrátil. Žluté karty: 85. Keňo – 40. Šoc. Diváků: 80.

Sestava Otaslavic: Glouzar – Šoc, Kaláb, Vogl, Tkáč – Urbánek (58. Drábek), Chvojka, Dreksler, Pavlů (58. Gerneš) – Hon (90. Žárský), Šatný (75. Daniel). Trenér: Jan Frehar

Hodnocení trenéra Otaslavic Jana Frehara: „Utrpěli jsme vítězství. Tak by asi stačilo zhodnotit dnešní utkání. Přišlo mi, že jsme včera asi běhali maraton, protože od začátku zápasu jsme nebyli schopní hrát svou kombinační hru. Soupeř měl optickou převahu, my naopak byli bez pohybu, nabídky a k ideálu to mělo hodně daleko. I přesto jsme šli ale brzy do vedení, kdy jsme využili brejk a skvěle ho zakončili. Poté ale pokračoval stejný scénář, který trval až do konce zápasu. Jen neschopnost na kopačkách domácích a naše špatné řešení brejků znamenaly, že se skóre neposouvalo. V závěru jsme přežili velkou šanci domácích, kdy pomohla i tyč, hned nato jsme utkání zlomili. Body jsme si tak odvezli, což je pozitivní, ale do příštího týdne máme rozhodně co zlepšovat, protože takhle nebudeme pravidelně úspěšní.“

Haná Nezamyslice

Sokol Tovačov

5:3 (3:2)

Branky: 19. a 86. Hladký, 21. Navrátil (vlastní), 41. Rudyk, 79. Mitana – 2. Strnad, 43. Pasz, 89. Vašina. Rozhodčí: A. Horák – I. Horák, Antoníček. Žluté karty: 60. Stejkora – 45. Mezulianik, 63. Hodina, 69. Strnad, 82. Vybíral. Diváků: 73.

Sestava Nezamyslic: Fialka – Vašina, Mariánek, Hájek, Křepelka – Stejkora (72. Pleva), Frgál, Rus (46. Přikryl), Mitana (87. Havlíček) – Rudyk (60. Musil), Hladký. Trenér: Marek Pavelka.

Hodnocení trenéra Nezamyslic Marka Pavelky: „Do zápasu jsme vstoupili špatně a prvních patnáct minut patřilo hostům. Šli i do vedení a mohli přidat jednu, možná i dvě branky. To jsme ale přežili a zlepšili jsme se. Hráli jsme naši hru a povedlo se nám skóre otočit, když jsme vedli 3:1. V závěru jsme ale dostali branku a mohlo být drama. Ve druhém poločase jsme ale hráli daleko lépe než v prvním poločase a přidali jsme dvě branky. V závěru jsme ještě dali další branku, která ale byla vlastní, nicméně na našem vítězství to nic neměnilo. V konečném důsledku jsem s výsledkem i naším výkonem spokojený. Snad takto půjdeme i dále.“

FC Kralice na Hané

Sokol Ústí

1:1 (1:1)

Branky: 9. Jurtík – 45. Škařupa. Rozhodčí: Tomášek – Petr, Jelínek. Žluté karty: 81. Lichnovský, 85. Němčík – 32. Palacký. Diváků: 70.

Sestava Kralic: Miler – Fatěna, Hlačík, Lichnovský, Němčík – Répal, Petržela, Kawij, Novotný (58. Pekař), Bross (77. Zapletal) – Jurtík (82. Z. Petržela). Trenér: Pavel Růžička.

Hodnocení trenéra Kralic na Hané Pavla Růžičky: „Hráli jsme asi s nejkvalitnějším soupeřem, kterého jsme zatím potkali v letošním roce. Povedlo se nám jít brzy do vedení, ale dalo by se říct, že celý zápas byl o něco aktivnější soupeř, který nás dokázal zavřít. My jsme ale hráli dobře směrem dozadu a určitě dnes musíme být spokojenějším týmem s bodem. Kluky musím pochválit za obětavou práci.“

Sokol Brodek u Prostějova

FK Kozlovice „B“

3:5 (0:3)

Branky: 68. Doležel, 88. a 89. Dvořák – 16. Mánek, 39. Petráš, 44. Niesner, 47. Illík, 79. Mohapl. Rozhodčí: Chuda – Kundrát, Lasovský. Žluté karty: 6. L. Frys, 60. Dvořák, 70. Zatloukal – 60. Illík. Diváků: 115.

Sestava Brodku u PV: Marek Mudrla – L. Frys (79. Gregovský), P. Matoušek, O. Frys (46. Kordzik), Martin Mudrla – Kediulych, J. Matoušek (72. Gamberský), Grulich (84. Zbořil), Dvořák – Doležel, Zatloukal. Trenér: Tomáš Bureš.

Hodnocení Brodku u Prostějova se do redakční uzávěrky nepodařilo získat.

Sokol Klenovice

FK Troubky

2:1 (0:1)

Branky: 52. Hirsch, 55. Rozehnal – 28. Fabián. Rozhodčí: Vachutka – Dömisch, Roubík. Žluté karty: 8. Rozehnal, 81. Procházka – 48. Jaich, 78. Fabián. Diváků: 100.

Sestava Klenovic: Polák – Buček, Rozehnal, Procházka, Owusu – Spálovský (68. R. Cetkovský), Bridzik, Lakomý, Nehera – Všianský (85. T. Cetkovský), Hirsch. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „První poločas jsme měli pod kontrolou a vypracovali jsme si několik příležitostí, ale bohužel se stalo, že jsme dostali branku my. Soupeř šel do vedení a my jsme tak do druhé půle překupili sestavu. Řekli jsme si, že musíme srovnat a dostat soupeře pod tlak. To se nám povedlo a dali jsme dvě rychlé branky. Asi i v důsledku skóre jsme už nebyli tak dominantní a soupeř se snažil s výsledkem něco udělat. Paradoxně jsme ale z brejků měli více šancí my. Tím, že jsme hráli dobře směrem dozadu, tak jsme utkání dovedli do vítězného konce.“

8. kolo: Horní Moštěnice - Otaslavice 0:2 (0:1). Branky: 10. Urbánek, 86. Chvojka. ŽK: 85. Keňo – 40. Šoc. * Lipník nad Bečvou - Domaželice 6:2 (5:2). Branky: 9., 37. a 45. Pop, 11. Kalivoda, 42. Kovařík, 70. Klevar – 19. Talla, 44. M.Tichavský. ŽK: 25. Lošťák, 90. Hurta – 21. Pelikán, 82. M.Tichavský, 90. A.Tichavský. * Nezamyslice - Tovačov 5:3 (3:2). Branky: 19. a 86. Hladký, 41. Rudyk, 21. Navrátil (vl.), 79. Mitana – 2. Srnad, 43. Pasz, 89. Vašina. ŽK: 60. Stejkora – 45. Mezulianík, 63. Hodina, 69. Strnad, 82. Vybíral. * Dub nad Moravou – Haná Prostějov 1:1 (0:0). Branky: 84. Zbožínek – 72. Krupička. ŽK: 35. Krupička, 87. Hladký. * Klenovice - Troubky 2:1 (0:1). Branky: 52. Hirsch, 55. Rozehnal – 28. Fabián. ŽK: 8. Rozehnal, 81. Procházka – 48. Jaich, 78. Fabián. * Kralice na Hané - Ústí 1:1 (1:1). Branky: 9. Jurtík – 45. Škařupa. ŽK: 81. Lichnovský, 85. Němčík – 32. Palacký. * Brodek u PV – Kozlovice „B“ 3:5 (0:3). Branky: 68. Doležel, 88. a 89. Dvořák – 16. Mánek, 39. Petráš, 44. Niesner, 47. Ilík, 79. Mohapl. ŽK: 6. Frys, 60. Dvořák, 70. Zatloukal – 60. Ilík.

1 FK Kozlovice "B" 6 4 1 1 27:12 13

2 Haná Prostějov 6 4 1 1 16:8 13

3 Haná Nezamyslice 6 3 3 0 14:8 12

4 Sokol Klenovice 6 3 1 2 13:10 10

5 Sokol Dub nad Moravou 6 2 3 1 14:13 9

6 Lipník nad Bečvou 6 3 0 3 16:20 9

7 Sokol Otaslavice 6 3 0 3 10:15 9

8 FC Kralice na Hané 6 2 2 2 13:9 8