V osmém hracím kole I.B třídy skupiny „A“ Olomouckého KFS nastoupili Hanáci ve třetím regionálním derby na hřišti Sokola Brodku u Prostějova, kde se chtěli pokusit zase vrátit na vítěznou vlnu, ale věděli, že je na půdě soupeře nečeká nic snadného.

Hanáci začali zápas nátlakovou hrou, a přesto to byli domácí, kteří šli ve 12. minutě do vedení. Podnikli útok po křídle a míč sražený obránci hostů poslal Kordzik do branky – 1:0. V 17. minutě podnikli domácí další brejk a Michael Bureš zvýšil na 2:0. O minutu později zahrával hostující Ošlejšek trestný kop a trefil pouze spojnici břevna s tyčí. Ve 27. minutě zahrávali domácí rohový kop a míč sražený ve vápně poslal Dvořák do hostující branky – 3:0. Ve 43. minutě se domácí po dlouhém nákopu dostali do vápna a z pěti útoků dali opět Dvořákem čtvrtý gól. Ve druhém poločase vyvinuli Hanáci tlak, ale domácí, byť i za cenu faulů a pěti žlutých karet odolávali jejich útokům. V 70. minutě byl faulován na hranici vápna hostující Gábor a nařízenou penaltu bezpečně k opačné tyči proměnil Ošlejšek – 4:1. Hanáci i přes velkou snahu ve druhém poločase už Vystavěla v brance neohrozili. Naopak v 87. minutě opět po brejku uzavřel Grulich na hrozivých 5:1. A tak Hanáci hráli fotbal a hráči Brodku stříleli branky. Fotbal opravdu nemá logiku, podle jednoho klasika a nehraje se na krásu, ale na góly. Pokud chtějí Hanáci příště bodovat, musí začít konečně proměňovat šance.  V příštím zápase přivítají Hanáci v sobotu 12. října v 10.00 hodin ve Vrahovicích poslední tým tabulky Horní Moštěnici. Přijďte je povzbudit.

Sokol Brodek u Prostějova

Haná Prostějov

5:1 (4:0)

Branky: 12. Kordzik, 17. Bureš, 27. a 43. Dvořák, 87. Grulich – 70. z penalty Ošlejšek. Žluté karty: 37. Petr Matoušek, 55. Dvořák, 57. Kordzik, 70. Harazin, 89. Grulich. Rozhodčí: Stloukal – Valouch, Milar.   Diváků: 110.

Sestava Brodku u Prostějova: Vystavěl – P. Matoušek, Harazin, Němec, Zatloukal – J. Matoušek – Blumenstein (87. Mudrla), Kordzik (70. Grulich), Dvořák, Kediulych – Bureš (78. Frys). Trenér: Tomáš Bureš.

Sestava Hané Prostějov: Lošťák – Hladký (46. Bartoš), Čermák, Prokop, Abrahám (46. Kolář) – Krupička – Novák, Los Typner (61. Valach), Gábor – Ošlejšek. Trenér: Lubomír Keluc.

Hodnocení zápasu vedoucího mužstva Brodku u Prostějova Petra Matyse: „Do dalšího domácího utkání jsme vstupovali s respektem k soupeři, ale také odhodláním zápas zvládnout. Haná má v kádru spoustu kvalitních kluků, kteří to celé utkání potvrzovali, ale naše nasazení a taktika byly v tomto zápase výborné a velmi účinné. Soupeře jsme v jeho útočné fázi dokázali i díky bezchybnému Tomáši Vystavělovi v bráně eliminovat a trestat do otevřené obrany. Z rychlých průniku jsme dokázali střílet branky a brzy jsme vedli 2:0. A taktika se nám dařila celý první poločas, který skončil 4:0. Ve druhém poločase jsme již zřejmě s vědomím náskoku upřednostnili defenzivu a přišel trest v podobě pokutového kopu. Soupeř snížil, ale naše odhodlání to spíše posílilo, z několika šancí se nám podařilo vstřelit i pátý gól a uzavřít tak z naší strany velmi povedený zápas.“

Hodnocení zápasu trenérem Hané Prostějov Lubomírem Kelucem: „Utkání v Brodku jen plynule navázalo na utkání s Kozlovicemi. Od první minuty jsme sice na míči, ale to, co dokážeme soupeři nabídnout, nepatří na úroveň kraje ať už po technické, nebo taktické stránce. Navíc jsme hráli bez souboje, takový dětský fotbal. Tohle vás ani nemůže bavit. I tak jsme si vypracovali tři stoprocentní šance, ale jejich zakončení bylo velmi špatné. Domácí proto vedli zaslouženě 4:0, v podstatě bez velké práce. O poločase jsme pozměnili rozestavení a domácí přitlačili k jejich brance, bohužel máme tři jasné šance na gól v podstatě úplně stejné jako domácí, ti je ale proměnili. Domácí hráli na hranici bojovnosti, ale šlápnout hráči na hruď, když leží, je hodně za hranou. Ten chlapec by si měl uvědomit, kde jsou hranice agresivní hry a úmyslu. Brodek vyhrál zaslouženě a my znovu ukázali neskutečnou naivitu. Je vidět, že se někteří hráči nenachází v ideálním rozpoložení! Druhý poločas měl parametry, první patřil do říše hodně špatného snu.“

1.B třída sk.A

10. kolo: Horní Moštěnice - Troubky 1:3 (0:2). Branky: 53. Ducar – 40. Jaich, 43. a 72. Petráš. * Lipník nad Bečvou - Otaslavice 2:0 (1:0). Branky: 30. a 65. Kovařík. ČK: 19. Vrzala – 52. Hon. * Brodek u PV – Haná Prostějov 5:1 (4:0). Branky: 12. Kordzik, 17. Bureš, 27. a 43. Dvořák, 87. Grulich – 70. Ošlejšek. * Nezamyslice - Domaželice 0:0 * Dub nad Moravou – Kralice na Hané 6:1 (2:0). Branky: 4. a 83. Šálek, 34. Kudlička, 62. a 71. Skopal, 79. Bundil – 49. Dostál. * Ústí - Klenovice 2:1 (1:1). Branky: 33. Kučera, 82. Palacký – 26. Hirsch. ČK: 85. Zlámal – 85. Cetkovský * Kozlovice „B“ - Tovačov 2:2 (1:1). Branky: 32. a 85. Střelec – 26. Vybíral, 61. Unhurian.

1          FK Kozlovice "B"           9          6          2          1          35:15    20

2          Sokol Dub nad Moravou            8          4          3          1          25:16    15

3          Sokol Ústí         8          4          2          2          21:14    14

4          Haná Nezamyslice        8          3          5          0          16:10    14

5          Sokol Klenovice            8          4          1          3          20:13    13

6          Sokol Brodek u Prostějova         8          4          1          3          21:17    13

7          Haná Prostějov 8          4          1          3          18:15    13

8          Lipník nad Bečvou         8          4          0          4          19:26    12

9          FK Troubky       8          3          1          4          15:18    10

10        FC Kralice na Hané       8          2          3          3          16:17    9

11        Sokol Otaslavice           8          3          0          5          10:19    9

12        Sokol Tovačov 8          2          2          4          18:23    8

13        Sokol Domaželice         8          1          2          5          9:25     5

14        Sokol Horní Moštěnice   9          1          1          7          7:22     4