V dalším kole I.B třídy skupiny „A“ Olomouckého KFS přivítali Hanáci poslední tým tabulky Sokol Horní Moštěnice. Noční liják dal hřišti ve Vrahovicích dost zabrat, a tak z něj bylo během pár minut jedno velké oranisko. To se také velice podepsalo na samotné hře. Hráči klouzali, padali a také přibylo několik nezaviněných faulů.

V 9. minutě podnikli domácí rychlý útok a míč putoval po ose Abrahám, Novák, Gábor a Janura. Posledně jmenovaný pohodlně dorazil míč do Kubovy branky – 1:0. Po vstřelené brance Hanáci ještě více přitlačili a na moštěnickou branku se valil jeden útok za druhým. Hosté se osmělili ve 35. minutě, ale střela Botory skončila vysoko nad Vítkovou brankou. Ve druhém poločase pokračovali Hanáci v nátlakové hře a ve 49. minutě to bylo už 2:0. Sérii několika sražených střel Hanáků ve vápně zakončil hostující Ducar přímo do vlastní branky! Hosté zahrozili v 54. minutě, ale dalekonosnou Slaninovu střelu gólman Vítek zneškodnil. Po hodině hry zahrávali domácí Ošlejškem rohový kop, míč na první tyči tečoval Krupička a Čermákova střela z první šla těsně vedle Kubovy branky. V 84. minutě unikl po křídle Gábor a jeho ideální přihrávku Ošlejškovi si ukopl hostující Slaměník, bohužel do vlastní branky – 3:0. A tak hostující hráči, kteří vstřelili dvě branky, vlastně prohráli 3:0 a postarali se domácím o zvýšenou střeleckou produktivitu. V příštím kole přivítají Hanáci opět ve Vrahovicích v neděli 20. října v 10.00 hodin tým Sokola Tovačov.

Haná Prostějov

Sokol Horní Moštěnice

3:0 (1:0)

Branky: 9.Janura, 49. Ducar (vlastní), 84. Slaměník (vlastní). Rozhodčí: Knoll – Antoníček, Vachutka. Žluté karty: 90. Vítek – 30. Keňo, 32. Bednář. Diváků: 32.

Sestava Hané Prostějov: Vítek – Abrahám, Čermák, Prokop – Krupička, Ošlejšek – Hladký (59. Bartoš), Los, Novák – Gábor (88. Jančiar), Janura (71. Cibulec). Trenér: Lubomír Keluc.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Lubomíra Keluce: „V 11. kole jsme přivítali poslední celek tabulky. Umístění je jedna věc a herní projev na hřišti druhá. Hosté byli podle mě jedno z nejlepších mužstev, s kterým jsme doposud hráli. Obě mužstva musím pochválit, jak se zhostila úkolu a popasovala se s těžkým terénem. Jako v podstatě každé utkání jsme byli lepší na míči, ale znovu nám dobře nefungovala finální přihrávka a zakončení. Zbytečně jsme zavírali prostory špatným pohybem. Pokud, ale vše hráči udělali dobře, pak z toho byl gól do prázdné po hezké kombinaci. Hosté si vytvořili jednu 100procentní šanci, kdy přestřelili branku. Do šaten se šlo za stavu 1:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili trochu ospale, ale po 5 minutách se to otočilo a začal koncert zahozených šancí a brejkových situací, kdy to mělo skončit brankou. Nakonec nám k tomu dopomohli hosté, když chtěli vždy zabránit přihrávce a dali si vlastní gól. Dnes musím mužstvo opravdu pochválit za kvalitní práci jak v obranné, tak útočné fázi. Pokud ale chceme utkání dohrávat ve větším klidu, musíme proměňovat šance, které si vytvoříme. Nejsem zastáncem chválení jednotlivců, ale dnes vyčníval nad všemi Miloš Krupička. Jinak ještě jednou děkuji za kvalitní výkon.

1.B třída sk.A

11. kolo: Haná Prostějov – Horní Moštěnice 3:0 (1:0). Branky: 9. Janura, 49. Ducar (vl.), 84. Slaměník (vl.). * Otaslavice - Ústí 2:6 (1:2). Branky: 12. Chvojka, 73. Rieger – 9. a 15. Smolka, 51. Jambor, 77. Navrátil, 84. Kuča, 89. Rolinc. * Klenovice - Nezamyslice 1:2 (1:1). Branky: 33. Prášil – 14. Hladký, 75. Pleva. * Tovačov – Brodek u PV 3:0 (2:0). Branky: 25. Novák, 45. Hopan, 71. Unhurian. * Domaželice – Dub nad M. 1:1 (0:0). Branky: 50. Dostál – 83. Kudlička. * Kralice na Hané – Kozlovice „B“ 1:1 (0:0). Branky: 50. Cibulka – 55. Střelec. * Troubky – Lipník nad B. 3:2 (1:1). Branky: 42. a 66. Jaich, 52. Petráš – 32. Kovařík, 55. Klevar.

1          FK Kozlovice "B"           10        6          3          1          36:16    21

2          Sokol Ústí         9          5          2          2          27:16    17

3          Haná Nezamyslice        9          4          5          0          18:11    17

4          Sokol Dub nad Moravou            9          4          4          1          26:17    16

5          Haná Prostějov 9          5          1          3          21:15    16

6          Sokol Klenovice            9          4          1          4          21:15    13

7          Sokol Brodek u Prostějova         9          4          1          4          21:20    13

8          FK Troubky       9          4          1          4          18:20    13

9          Lipník nad Bečvou         9          4          0          5          21:29    12

10        Sokol Tovačov   9          3          2          4          21:23    11

11        FC Kralice na Hané       9          2          4          3          17:18    10

12        Sokol Otaslavice           9          3          0          6          12:25    9

13        Sokol Domaželice         9          1          3          5          10:26    6

14        Sokol Horní Moštěnice   10        1          1          8          7:25     4