Dva zápasy sehrály týmy z Prostějovska v rámci I.A třídy, skupiny A o uplynulém víkendu. Mají z nich ale dohromady jen dva body. Úspěšnější byl Pivín, proti soupeři rychle odskočil, nakonec vyhrál o tři branky v zápase bohatém na góly. Těch v utkání Určic padlo o poznání méně. Určice na rozdíl od Pivína prohrávaly po první půli. Nevzdaly se, podařilo se jim ale jen snížit.

TJ Sokol Určice

TJ Maletín

2:3 (1:3)

Branky: 47. Frehar, 70. Kiška – 16. a 30. L. Michalčák, 28. M. Michalčák. Rozhodčí: Kopečný – Bašný, Bažant. Žluté karty: 77. Frehar, 88. Kiška – 76. Meixner. Diváků: 50.

Sestava Určic: Vičar – Grulich, Javořík, Maňák (36. Piňos) – Rus (83. Paul), Procházka, Menšík (71. Solano), Mašek – Kiška, Halouzka, Vaverka (46. Frehar). Trenér: Petr Vodák.

Hodnocení trenéra Určic Petra Vodáka: „První poločas to byla absolutní katastrofa. Bez pohybu, bez nabídky, strašně ztracených míčů. Soupeř nám dal tři góly, brankář si nechytl na míč. Už ve 30. minutě jsem sáhl po střídání, odnesl to Maňák, ale na střídání byli všichni, nebyla to jeho chyba. Do druhé půlky jsme nastoupili jinak, dali jsme gól, pak druhý. Bohužel jsme to nedotáhli na remízu. Za druhý poločas musím kluky pochválit, něco jsme si řekli a plnilo se to na hřišti.“

TJ Sokol Troubelice

TJ Sokol v Pivíně

3:6 (1:4)

Branky: 43. Lolek, 57. z penalty Pěček, 67. Mazánek – 19. a 75. Trajer, 41. a 46. M. Svozil, 6. Musil, 21. J. Svozil. Rozhodčí: Brázdil – Vybíral, Vaculík. Žluté karty: 40. Drlík – 24. Trajer, 36. Vyroubal. Diváků: 100.

Sestava Pivína: Oršel – Valtr, T. Vrba, S. Vrba (65. Večeřa) – Musil, Vyroubal, Poláček, J. Ježek (74. T. Ježek) – Trajer, J. Svozil, M. Svozil. Hrající trenér: Pavel Valtr.

Hodnocení hrajícího trenéra Pivína Pavla Valtra: „Padlo hodně branek. K zápasu jsme přistoupili kladně, chtěl jsem po hráčích, aby přistoupili k zápasu jako minulý týden. Pokud se nebude makat a bojovat, neuhrajeme výsledek. Kluci to plnili do detailu, od začátku do konce. Věděli jsme, že jedeme na velice horkou půdu soupeře, který z bodů, co má, uhrál 12 nebo 13 doma. Věděli jsme, že to bude těžké. Ale naším přístupem jsme jim neumožnili hlavně v první půli ohrozit naši bránu. Sami jsme si vytvořili v prvních dvaceti minutách gólovky. Naše efektivita byla velice dobrá, brzy jsme vedli 3:0. Pokračovali jsme celý poločas v této hře. Dostali jsme smolný gól, ale to k fotbalu patří. Soupeř to kopl, přeletělo to brankáře, ale my jsme vzápětí dali na 4:1. Tak skončil poločas. V šatně jsme si řekli, že nemůžeme usnout na vavřínech, že jdeme do zápasu, jako by to bylo 0:0. To se nám povedlo. Soupeř nám sice dal dva góly a my taky, ale byli jsme silnější na balonu, měli jsme více ze hry. Neměl jsem strach o výsledek. Co víc říct, byla to taková kanonáda, která vyšla nám. Výsledek mohl být ještě divočejší, spálilo se – hlavně z naší strany – ještě několik šancí k zakončení. Pro mě jsou ale důležité tři body. Teď nás čeká další soupeř, který je sice na chvostu tabulky, určitě to ale nebude nic jednoduchého, žádný soupeř k namazání na chleba. Bude důležité, aby kluci odvedli nějaký výkon, co by nám přinesl tři body. Podle toho se bude odvíjet to, jak se budeme soustředit na jaro. Čím více bodů zvládneme teď, tím klidnější bude jaro.“

1.A třída sk.A

12. kolo: Bernartice – Nový Malín 7:1 (3:0). Branky: 32. Žiga, 33., 58. a 69. Šebesta, 36. Planý, 56. a 83. Kutal – 78. Laštůvka. * Určice - Maletín 2:3 (0:3). Branky: 47. Frehar, 70. Kiška – 16. a 30. L.Michalčák, 28. M.Michalčák. * Šternberk „B“ - Lesnice 4:0 (3:0). Branky: 5. a 30. Gábor, 43. Mudrák, 84. John. * Velké Losiny - Litovel 0:4 (0:2). Branky: 6. a 29. Bulušek, 70. Lukas, 83. Puchr. * Troubelice - Pivín 3:6 (1:4). Branky: 43. Lollek, 57. Péček, 67. Mazánek – 6. Musil, 19. a 75. Trajer, 21. J.Svozil, 41. a 46. M.Svozil. * Loštice – Náměšť na Hané 1:2 (1:0). Branky: 43. Šmirg – 53. Fišara, 79. Dostál. * Paseka - Bludov 3:2 (0:1). Branky: 75. Mako, 77. a 89. Vojtášek – 35. Bartošek, 61. Svoboda.

1          TJ TATRAN LITOVEL    10        10        0          0          32:7     30

2          TJ Sokol Velké Losiny   10        6          1          3          22:15    19

3          Sokol v Pivíně   10        5          2          3          23:17    17

4          Sokol Troubelice           11        5          2          4          24:25    17

5          SK Bludov        10        5          1          4          25:16    16

6          Sokol Bernartice           9          5          0          4          38:25    15

7          SK PASEKA      10        4          1          5          27:26    13

8          TJ Sokol Určice            11        4          1          6          27:29    13

9          TJ Sokol Nový Malín      10        4          1          5          11:26    13

10        SK Náměšť na Hané     10        4          0          6          17:22    12

11        TJ Maletín        9          3          2          4          10:16    11

12        TJ Sokol Lesnice          10        3          2          5          8:17     11

13        SK Loštice 1923            10        3          1          6          11:14    10

14        FK ŠTERNBERK "B"     10        2          0          8          14:34    6