Dnes je středa 5.2.2025, svátek slaví Dobromila
Eskáčko v zimní lize narazí na Sigmu nebo Baník

Na velice kvalitní soupeře narazí fotbalisté 1. SK Prostějov v rámci 28. ročníku Zimní Tipsport ligy. Ve skupině C, která se bude hrát právě na Hané, postupně narazí na Sigmu Olomouc, Baník Ostrava a slovenský AS Trenčín.

Letošního boje o putovní pohár se účastní šestnáct klubů, kdy hned sedm z nich bude prvoligových a devět mužstev z druhých nejvyšších soutěží. Systém zůstává stejný jako v minulých letech a odehrají se boje ve čtyřech základních skupinách na pěti hracích místech: Mladá Boleslav, Praha-Horní Počernice, Prostějov, Zlín a Senec.

Vítěz celého turnaje si odnese částku 200 tisíc korun, druhý pak 140 tisíc a třetí 120 tisíc. Od čtvrté příčky částka klesá od 100 tisíc až po dvanáctou, kde klub získá 20 tisíc korun. Maraton velkého počtu zápasů odstartuje 7. ledna, držitel putovního poháru bude známý 29. ledna. 

Zápasy 1. SK Prostějov v Zimní Tipsport lize

7. ledna – 1. SK Prostějov – SK Sigma Olomouc (10.15 hodin)

11. ledna – 1. SK Prostějov – Baník Ostrava (10.30 hodin)

23. ledna – 1. SK Prostějov – AS Trenčín (10.15 hodin)