Asi nejtěžšího možného soupeře přivítali házenkáři Sokola II Prostějov na úvod 2. ligy mužů JM 2024/25. K duelu 1. kola třetí nejvyšší soutěže ČR totiž do haly RG a ZŠ Otto Wichterleho PV přijel z nedaleké Olomouce tamní HBC 1966, ústřední favorit tohoto ročníku. A svou roli v sobotním odpoledni bez větších problémů naplnil, když odvezl jasný výsledek 28:37 (13:21).

Pozitivní pro domácí tým však je, v nakolik početném složení hráčského kádru do krajského derby nastoupil. Ani personálně široká soupiska mu ale nepomohla k dobrému začátku, naopak úvod patřil hostům. Ti rychle odskočili na 1:4, aby další pasáž nesla punc vyrovnanosti. Prostějovští borci se záhy chytili a herně stíhali.

Teprve od stavu 7:9 ve 14. minutě olomoucký soubor postupně znovu získával větší převahu. Mohl se opřít o produktivní kvarteto Erik Kašpar, Matěj Oškera, Adam Krejčí a David Plaček, jež se Sokolu II příliš nedařilo zastavovat vinou vlastní průchozí defenzivy. Což znamenalo únik HBC na 11:17, následně další minitrhák třemi góly před přestávkou (13:18 – 13:21).

V podstatě tak bylo předčasně rozhodnuto, neboť Ordeltovi svěřenci nedisponovali dostatečnou kvalitou k senzačnímu obratu. Sice se chvílemi trochu přiblížili díky herně povedenějším úsekům (například 15:21 hned po pauze), leč protivník v takových případech okamžitě reagoval novým náporem a opětovným převzetím vývoje pod svou kontrolu (16:25, 18:28).

Přesto Prostějované bojovali, aspoň částečně zpevnili obranu a k tradičním střelcům Jiřímu Kosinovi s Šimonem Hudečkem se v útoku přidali mladíci Matyáš Zatloukal a Jan Faltýnek. Proto se podařilo dotáhnout na 24:31, posléze z 24:33 na 27:33 tři minuty před koncem. Ovšem žádné překvapení nehrozilo, místo toho Olomoučtí v úplném závěru ještě zapnuli a zvýraznili výsledek – 28:37.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2024/25, 1. kolo

Sokol II Prostějov – HBC Olomouc 1966 28:37 (13:21)

Brankový sled: 0:2, 1:4, 4:6, 7:9, 7:11, 8:13, 10:13, 10:15, 11:17, 13:18, 13:21, 15:21, 15:23, 16:25, 18:26, 18:28, 20:28, 22:31, 24:31, 24:33, 27:33, 28:34, 28:37.

Rozhodčí: Horák a Horalík. Vyloučení: 6:3. Sedmičky: 7/6:3/0. Diváci: 75.

Sestava a branky Prostějova: M. Micka, Kaštyl – Sikora 1, Jurík, Faltýnek 4/1, Korsa 1, Kintr 2, Bečička 3, Hudeček 4/1, Sladovník, Hampl 2, Zatloukal 5/1, J. Grepl 1, Javůrek, Kosina 5/3, Jurečka. Trenéři: Svatopluk Ordelt a Tomáš Jurík.

Nejvíc branek Olomouce: Kašpar 9, Oškera 7, Krejčí 6, Plaček 5.