Podruhé za sebou nastoupili házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK venku proti jednomu z favoritů jihomoravské skupiny 2. ligy mužů 2024/25. A ani v 6. kole soutěže na palubovce Ivančic body nevydolovali, navíc tentokrát měli k výsledkovému úspěchu mnohem dál než před týdnem v Olomouci. Silný protivník je přehrál 27:20 (12:12).

Ze skóre je však patrné, že úvodní poločas byl vyrovnaný. Hosté se totiž mohli opřít o velice slušnou defenzivu, která nedostávala moc gólů. A když borci Sokola místy zabrali také směrem dopředu, dokázali opakovaně otáčet nepříznivý stav. Poprvé se jim to povedlo hned ze začátku (3:1 – 3:4), podruhé nedlouho před přestávkou (11:9 – 11:12).

Mezitím Jihomoravané útočně tažení kvartetem opor Lukáš Missbach, Štěpán Korvas, Michal Weber, Jiří Zemek vedli i rozdílem tří branek 9:6, ovšem jakmile za to na opačné straně hřiště vzal produktivní Rostislav Podhrázský částečně doplňovaný Martiny Hantákem a Popelkou, drželo hákáčko slibně krok.

Po změně stran ale jeho naděje dost rychle vyprchaly. Na konci 34. minuty Hanáci ještě vedli (13:14), nicméně bylo to během zápasu naposledy. Vzápětí totiž domácí předvedli čtyřmi trefami za sebou obrat na 17:14, následně utekli ještě víc (20:15) a mezi 48. až 52. minutou dali výběru TJ těžké k.o. dalším únikem z 21:17 na 26:17.

Což logicky rozhodlo, Ševčíkovi svěřenci pak v závěru již pouze zkorigovali na finálních 27:20. O nic lehčí to teď Kostelečtí nebudou mít ani v sedmém dějství druholigové sezóny, protože doma přivítají průběžně vedoucí Kuřim. Šlágr propukne v sobotu 26. října od 10.30 hodin.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2024/25, 6. kolo

HK Ivančice – TJ Sokol Kostelec na Hané HK 27:20 (12:12)

Brankový sled: 1:1, 3:1, 3:4, 5:4, 6:6, 9:6, 9:8, 11:9, 11:12, 13:12, 13:14, 17:14, 20:15, 21:17, 26:17, 26:20, 27:20.

Rozhodčí: Dalajka a Šohaj. Vyloučení: 1:1. Sedmičky: 4/3:0. Diváci: 60.

Nejvíc gólů Ivančic: Missbach a Korvas 7, Weber 5, Zemek 5/3.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Vyorálek – Hrabal 1, Milar 4, Popelka 3, Dostál 1, Podhrázský 7, Koudelka, Hanták 2, Albrecht 1, J. Oščádal, O. Oščádal 1, Hollaschke, Vaněk. Trenér: David Ševčík.