Na pražské Štvanici proběhl první ročník tenisového festivalu pro děti do 8 let na středním kurtu, kterého se zúčastnilo osm nejlepších týmů. Každý kraj měl v turnaji výběr nejlepších hráčů. Z celkového vítězství se radovalo družstvo Prostějova, úřadující mistr České republiky v minitenisu.

Ve výborné konkurenci mladí tenisté hrající pod hlavičkou Jihomoravského kraje pod vedením trenérů Pavla Krčka, Karla Alturbana a Jiřího Svobody všechny své protivníky jednoznačně porazili. Ve čtvrtfinále rozdrtili tým severní Moravy 6:0, stejným výsledkem vyhráli semifinále nad výběrem Prahy i finále, v němž byl soupeřem tým středních Čech.

Zlaté medaile na festivalu získalo družstvo ve složení Karel Alturban, Tereza Štěpánková, Jiří Svoboda, Viliam Wachtel, Tadeáš Švrček, Luka Svozílek, Denis Ujec a Ema Bílková.

Wimbledon

Dvouhra – 1. kolo: Macháč (ČR) – Goffin (Belg.) 3:6, 3:6, 6:4, 6:1, 7:6, Menšík – Bublik (23-Kaz.) 6:4, 7:6, 4:6, 4:6, 2:6, Kopřiva – Djokovič (2-Srb.) 1:6, 2:6, 3:6, 2. kolo: Macháč – Safiullin (Rus.) 2:6, 4:6, 7:5, 6:3.

Brašov

Dvouhra – 1. kolo: Svrčina – Burruchaga (1-Arg.) 6:4, 0:6, 6:3, 2. kolo: Svrčina – Papoe (Rum.) 5:7, 2:6.

ŽENY

Wimbledon

Dvouhra – 1. kolo: Siniaková (27) – Stakusicová (Kan.) 6:4, 6:2, Nosková (26) – Erraniová (It.) 7:6, 6:1, Krejčíková (31) – V. Kuděrmětovová (Rus.) 7:6, 6:7, 7:5, Plíšková – Šnajderová (Rus.) 6:4, 4:6, 5:7, Muchová – Badosaová (Šp.) 3:6, 2:6, 2. kolo: Krejčíková – Volynetsová (USA) 7:6, 7:6, Nosková – Andreescuová (Kan.) 3:6, 6:7, Siniaková – Putincevová (Kaz.) 0:6, 6:4, 2:6, 3. kolo: Krejčíková – Bouzasová (Šp.) 6:0, 4:3 skreč.