Kousek od postupu do semifinále Turnaje mistrů v kategorii do 18 let skončili Maxim Mrva a Jan Kumstát, dvě velké naděje prostějovského tenisu. V čínském Čcheng-tu skončili v základní skupině se shodnou bilancí jedné výhry a dvou porážek.

Mrva měl první zápas proti Korejci Čang-čun Kimovi rozehraný výborně, když získal úvodní set. Několikrát přerušený souboj ale nakonec prohrál 6:4, 3:6, 3:6. Hned v následujícím střetnutí přehrál druhého nasazeného Rumuna Lucu Predu 6:3 a 7:6. S Britem Charliem Robertsonem marně bojoval o postup do semifinále a prohrál 4:6, 3:6.

„Maxim měl trošku smůly v prvním utkání, které bylo několikrát přerušeno. Bylo těžké udržet potřebný rytmus. Rval se o postup až do konce, chyběl kousek,“ uvedla šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Černošková.

Kumstát se v úvodu turnaje utkal se Španělem Rafaelem Jodarem. Osmý hráč juniorského žebříčku podlehl juniorské čtyřce 6:7, 3:6 a následně nestačil na Nizozemce Meese Rottgeringa po setech 6:3, 3:6 a 4:6. V závěrečném vystoupení ve skupině přehrál Australana Haydena Jonese po sadách 6:3, 7:6 a v tabulce obsadil třetí místo.

„Klukům semifinále uniklo o jeden zápas, to se stane. I tak vnímáme jejich účast pozitivně. V historii se nestalo, aby na jakémkoli Turnaji mistrů startovali v singlu dva hráči z jednoho klubu. Až teď, díky našim klukům,“ uvedl spokojený šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek.

Olbia

Dvouhra – 1. kolo: Svrčina – Arnaboldi (It.) 6:0, 6:0, 2. kolo: Svrčina – Ajdukovič (4-Chor.) 6:1, 7:5, čtvrtfinále: Svrčina – Vincent Ruggeri (It.) 3:6, 6:0, 6:4, semifinále: Svrčina – Bellucci (2-It.) 6:7, 6:3, 3:6.

ŽENY

Ning-po

Dvouhra – 1. kolo: Siniaková (ČR) – Linetteová (Pol.) 6:2, 6:4, 2. kolo: Siniaková – Kasatkinová (5-Rus.) 6:1, 3:6, 2:6.

MUŽI

Antverpy

Dvouhra – 1. kolo: Lehečka (5) – Munar (Šp.) 6:1, 6:4, 2. kolo: Lehečka – Altmaier (Něm.) 6:4, 6:3, čtvrtfinále: Lehečka – Tsitsipas (2-Řec.) 6:4, 6:4, semifinále: Lehečka – Giron (8-USA) 6:3, 4:6, 6:2, finále: Lehečka – Baustista (Šp.) 5:7, 1:6.

Almaty

Dvouhra – 1. kolo: Macháč (5) – Skatov (Kaz.) 6:3, 6:4, 2. kolo: Macháč – Žukajev 1:3 skreč.